Mobil

iPhone 4S sahibi, iOS 9 güncellemesi için 5 milyon dolar istiyor

iOS 9 güncellemesi iPhone 4S kullanıcılarını çıldırttı.

iPhone 4S sahibi, iOS 9 güncellemesi için 5 milyon dolar istiyor

Apple iOS 9’u tanıttığında, yeni işletim sitemini destekleyen cihazlar konusunda oldukça cömert bir liste sunmuştu. Öyle ki, 2011 yılında tanıtılan ve A5 çiplerle güçlendirilmiş iPhone ve iPad’ler bile bu güncellemeyi alacaktı.

Ancak güncellemeden sonra yeniz yazılım eski cihazların performanslarını batağa saplamış ve forumlar üzerinde birçok kullanıcı şikayet etmişti. Hatta iPhone 6S Plus kullanıcıları bile bazı sorunların olduğunu belirtmişti. Apple yeni güncellemeler ile bu sorunları giderdi ancak iPhone 4S sahipleri telefonlarının eskisinden daha kötü bir performans sergilediği konusunda şikayetçiydi.

1451490159_ios-9-iphone4s.jpg

Güncelleme mağduru ve iPhone 4S sahibi Chaim Lerman,  New York mahkemesinde Apple aleyhine dava açtı. Davacı güncellemeden sonra, iPhone'unun artık yavaş çalıştığını ve kullanıcıların yeni bir telefon satın almak için yüzlerce dolar harcamak zorunda kaldığını iddia etti.

Davacı Apple’ın sorumlu olduğu hataları düzeltmesi için 5 milyon $ talep ediyor. Henüz ilk duruşma gerçekleşmedi ve bakalım Apple bu konuda ne gibi bir atılım gerçekleştirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.