iPhone 5 alıyor Galaxy S3 veriyor

Yapılan araştırmada akıllı telefonların veri miktarı ölçüldü.

iPhone 5 alıyor Galaxy S3 veriyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre Samsung'un Galaxy S3 akıllı telefonunu kullananlar diğer tüm ceplerden daha fazla mobil veri gönderiyor.

Arieso tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, veri aktarım miktarının hiç yavaşlamadan arttığını gösteriyor. Araştırma sonuçları rakamlar yerine iPhone 3G kullanımıyla karşılaştırarak yayınlanmış.

1358458858_1348467285iphone-5-galaxy-s3-karsilastirma.jpg

Yapılan araştırmanın sonucuna göre, Apple iPhone 5 kullanıcıları iPhone 3G'ye göre 4 kattan daha fazla veri indiriyorlar. En çok veri indiren ikinci cep ise HTC'nin büyük ekranlı akıllı telefonu HTC Sensation XL oldu. Üçüncü sırada iPhone 3G'den yaklaşık 3 kat daha fazla veri tüketen Samsung Galaxy S3 yer aldı.

iPhone 5 indirmelerde önde görünse de upload söz konusu olduğunda, en çok veri gönderen cep, Galaxy S3 oldu. (iPhone 3G kullanıcılarının yaklaşık dört katı). Bu alanda Galaxy Note 2 ikinci sırada yer aldı ve bu iki Samsung telefonu iPhone 5 takip ediyor. İki Galaxy'nin liderliği, Android ceplerde paylaşım imkanının çok daha kolay olduğunu gösteriyor.