Mobil

iPhone 5'e 3D kamera mı geliyor?

Apple, iPhone ve iPad'lar için 3D kamera özelligi getiriyor.

Yapılan bir araştırma sonucu raporda verilen bilgileri göre Apple'ın gelecek iPad ve iPhone cihazları için 3D destekli bir kamera sunması bekleniyor.

1333276022_apple-iphone-5.jpg

Apple, retina ekran gibi yüksek çözünürlüklü keskin ve canlı görüntüler sunan bir ekran teknolojisine sahip. Bu retina ekran teknolojisinin yanında ek olarak 3 boyutlu görüntü ve video kaydedebilen bir kamera üzerinde çalışması gayet doğal görülüyor. Bu şekilde kullanıcılar, yüksek çözünürlükte keskin ve net ekranlar 3 boyutlu bir kamera ile daha da çekici bir hale gelecek.

1333276119_design-camera-20100607.jpg

2011 yılının üçüncü çeyreğinde alındığı söylenen patentin ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından şu günlerde yayınlandığı belirtiliyor. Kamera mimik ve yüz algılama gibi özelliklere sahip olacak.

Söz konusu teknolojinin iPhone, iPad ve iMac'lerde dahi kullanılacağı yönünde bir takım söylentiler var. Hatta, Apple'ın kamera çıkaracağı konusunda söylentiler bile var.

Tabiki de bunlar söylentiden ibaret ama Apple'ın, 3 boyutlu kamera patenti almış olması ve bunu iPhone 5′te kullanmasının muhtemel olması yeni iPhone'u bekleyenler için sevindirici bir haber.

Yorumlar
Misafir
bence bu resimin dogrulugu ne derece ve benım yabancı sıtelerden okudum orta konsol tusunun kalkacagı dokunmatık olcagı burda lg nın kasası konulmus ve altakı resımde 4s in degılmı :) suda var bu bı gercek chına ıphona apple den once cıkarıyo bakmak ıstersenız tahtakale veya bayazıt a bakın :) kasada aynıdır :) 4 ve 4s cıkmadan chına modeşllerı pıyasadaydı
Cevapla
Misafir
phone-5.html burada iPhone 5 ile 3D Teknolojisi Gelecek diye bir yazı var doğrumu sizce?
Cevapla
Misafir
Şaşırmamak elde değil,görüntülü konuşma içinde kıyamet kopmuştı ama kimsenin kullandığı yok.3D kamera olacak ta ne işe yarayacak???
Cevapla
Misafir
misafir 01 Nisan 2012 20:16 Pazar Uyarılar falan şahane. Korkmuştur firma yetkilileri şimdi :)
Cevapla
Misafir
ancak,iphone hoş,güzel ama,flash player olmadığından dolayı,birçok video,yu açamıyor,kullananlar videoları nasıl açabiliyorlar.ilgi ve bilginize. ve abd.de örnek 50 dolar ise,burada TÜRKİYEDE neden 450 dolar oluyor veya daha ötesi. nasıl zamlanıyor,hükümet bu işe bir çözüm getirsin. getirenler milleti aldatıyor mu? Samsungunda fiyatı birden ZIIIIPPPLIYOR,İPHONE,ninde.. kimler kimleri kazıklıyor.TÜRKİYE BİLİŞİM BAŞKANLIĞI veya yetkilisi kim ise kontrol etsin.MİLLET KAZIKLANMASIN.. ... İPHONE 4,e macos leon x versiyonunu kullanmışlar,vallahi aynı apple bilgisayarı gibi.harika.. ancak videoları açıp açmadığını SUNUM VİDEO,sunda göstermiyor. yani APPLE BİLGİSAYARINDA ne varsa,iphone 4g.de de aynısı var.hayrett ettik. süper olmuş..süperrr. inşallah iphone 5 5 inç veya 4.7 inç çıkar,video hızı,da 21.2 ye çıktımı birde pili güçlendirdimi 3.000 veya ötesi mAh.kamera da 3d.oldumu süper olur. hiç bir şirket ona ulaşamaz.tabiiki retina özellikler.ve ince.. SAMSUNG,un glx s 3,üde onu yenemez,..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.