Mobil

iPhone 5S, iPhone 5C ekranı S3'den daha kötüymüş!

iPhone 5S, 5C ve Galaxy S3'ün dokunmatik test raporları oldukça şaşırttı.

iPhone 5S, iPhone 5C ekranı S3'den daha kötüymüş!

Apple’ın akıllı telefonu iPhone dokunmatik ekran açısından oldukça hızlı, peki yanıt verirken ne kadar doğru? Ancak test otomasyon firması OptoFidelity, pek öyle düşünmüyor. Bulduğu yeni bir cihazla iPhone 5S ve iPhone 5C akıllı telefonların dokunmatik ekranlarını test eden firma, her iki cihazında 18 ay daha eski olan Galaxy S3 kadar parmakları doğru şekilde görmediğini keşfetti.

Test bir robot aracılığıyla yapıldı ve robot parmak tarafından gerçekleştirilen dokunmatik raporları koordine için karşılaştırıldı. Samsung Galaxy S3, kenar hariç tüm ekran üzerinde doğru yanıt verirken, iPhone 5S ve 5C de ekranlarında ise sadece küçük bölgelerde doğru yanıt alındı.

1382734192_04.jpg

Aşağıda OptoFidelity tarafından yapılan grafikte göreceğiniz gibi yeşil alanlar koordinatlara doğru yanıt veren, kırmızı alanlar ise doğru yanıt vermeyen yerler olarak belirtilmiş.

1382734231_01.jpg

Rapora göre iPhone’da bulunan klavyede, Q, O ve P harflerine dokunmak zor.

1382734248_02.jpg

Aşağıda göreceğiniz görüntü ise Galaxy S3’e ait. Ekranının büyük bölümü koordinatları doğru algılıyor. Testi bir robot yaptığı için titreyen bir elden dolayı yanlış çıkması gibi bir olasılık bulunmuyor.

1382734264_03.jpg

Aşağıda bu testlerin nasıl yapıldığını gösteren bir videoyu izleyebilirsiniz.

Siz bu raporlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.