Mobil

iPhone 5S ve 5C iyi, ancak bu telefon daha iyi!

Consumer Reports'un raporu oldukça ilginç!

iPhone 5S ve 5C iyi, ancak bu telefon daha iyi!

Apple hayranları Cupertinolu şirketin yeni tanıttığı dinamik ikili iPhone 5S ve iPhone 5C ile heyecanlanmış olabilir ancak, bu akıllı telefonlar gerçekten iyi mi? Consumer Reports’a göre bu telefonların olumlu noktaları var ama bazı açılardan HTC, Samsung, gibi Android cihazları geçemiyor. Özellikle de Motorola!

iPhone 5S’de bulunan parmak izi okuyucu, 64 bit güçlü işlemci ve gelişmiş kamera bu cihazın pozitif yanları. iPhone 5S’e daha ucuz bir alternatif arayanlar için birden fazla renk seçenekleri ile olan iPhone 5C popüler olabilir. Ancak genel olarak pek öyle görünmüyor. Cihazlar pil ömrü konusunda Motorola Droids ve diğer Android akıllı telefonların önüne geçemiyor.

1382004567_droid-trio.jpg

Consumer Reports’un derecelendirmesine gelince tabii ki Apple hayranları biraz ön yargılı olduğunu düşüneceklerdir. Ancak Consumer Reports gibi genelde güvenilir bir kaynağın Apple’ın amiral gemileriniz özelliklerine tam not vermesi güzel bir şey.

Consumer Reports’un Motorola hakkında özellikle Touchless Control, aktif bildirimleri ve büyük pil ömrü ile daha olumlu söyleyecek şeyleri var. Motorola akıllı telefonlar bazı Android cihazlara göre daha güçlü olmayabilir ancak Motorola kısa zamanda uzun bir yol kat etti.

Peki Consumer Reports yılın en iyi telefonu olarak hangi cihazı tavsiye ediyor? Onlara göre yılın akıllı telefonu Galaxy S4.

Peki siz Consumer Reports’un sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Size göre yılın en iyi akıllı telefonu hangisi? Motorola Driod serisi yeni iPhone’lar dan daha iyi mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.