Mobil

iPhone 6 hangi iOS işletim sistemini kullanacak?

Apple'ın iOS 7.1.2 güncellemesi vermesi kafaları karıştırdı.


Apple'ın geçtiğimiz ay Geliştiriciler Konferansında tanıttığı iOS 8 işletim sistemi büyük yenilikler içeriyordu. Tanıtımdan sonra yayımlanan Beta sürümü tüm eleştirileri oklarının Apple’a dönmesine sebep olmuş ve firma bunun üzerine 2.Beta sürümü hemen yayınlamıştı.

1404221495_ios8.jpg

iOS 8’in 2.Beta sürümü belli oranda yenilikler içerse de tanıtımda gösterilen iOS 8 yeniliklerin çoğu 2.Beta versiyonunda bulunmuyordu. Apple’ın iOS 8’in geliştirilmesi için ardı ardına aldığı küçük yazılım şirketleri satın alması ise firmanın halen iOS 8’in yapılandırılmasıyla ilgili çalıştığına işaret ediyordu.

Eylül ayında tanıtılması planlanan 4,7 inçlik iPhone 6’nın iOS 8 ile gelmesini beklerken tüm bu göstergeler ışığında şunu söylemeliyiz ki bizce 4,7 inçlik iPhone 6, iOS 7 ile hatta iOS 7.2 ile birlikte gelecek ve 5,5 inç iPhone 6 (Air) ile de iOS 8 lansmanı yapılacak.

1404221559_iphone-6-side-800x536.jpg

Bu öngörünün doğru çıkıp çıkmayacağını zaman içinde göreceğiz ama şu andaki ipuçları Apple’ın bu şekilde bir güncelleme haritasının firma tarafından çizileceğini gösteriyor.

4,7 inçlik iPhone 6’nın üretimine başladığı şu dönemde Apple’ın tel

efonunu henüz tamamlanmayan bir işletim sistemi ile test etmediğini de varsayarsak iOS 8’in Kasım – Aralık aylarında çıkacağı söylenen 5,5 inç iPhone 6 ile birlikte bizlere sunulacağını öngörmekteyiz.

Bu konudaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.