Mobil

iPhone 6 için ekran üretimi mayıs ayında başlayacak

Telefonun tanıtımı içinse sonbahar işaret ediliyor.

iPhone 6 için ekran üretimi mayıs ayında başlayacak

Geçtiğimiz yıl iki iPhone tanıtımı gerçekleştirerek bir geleneğe son veren Apple 2014 yılında da benzer şekilde iki iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıkabilir. Söz konusu iki cihazdan ilki 4.7-inç ekrana sahip iPhone 6 olacak. iPhone 6'nın 4.7-inç büyüklüğündeki ekranları için tedarik ortakları Japan Display, LG Display ve Sharp mayıs ayından itibaren seri üretime başlayacak. Telefon resmiyet kazanması ise büyük ihtimalle sonbahar dönemini bulacaktır.

1396340986_179609.jpg

Tanıtımı beklenen 5.5-inç büyüklüğünde iPhone modeli içinse (The Wall Street Journal kaynakları ise 5.7-inçlik bir iPhone'dan söz ediyor) ekran üretimi şu an başlamayacak. Söz konusu ekran üretiminde kullanılacak hücre içi teknolojisiyle ilgili gelişen sorunlar daha büyük ekranlı iPhone modelinin gecikme ihtimalini doğuruyor. Apple'ın ayrıca yeni nesil telefonlarında Gorilla cam yerine safir camı tercih edeceği şeklinde iddialar da geçerliliğini hala koruyor.

Japan Display geçtiğimiz günlerde 5.5-inç boyutunda 1.440 x 2.560p çözünürlüklü ekranı resmen duyurdu. Tanıtılan ekran boyutunun büyük ekranı iPhoneda yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor, fakat Apple'ın söz konusu telefonda bir anda QHD çözünürlüğe geçiş yapması beklenmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.