Mobil

iPhone 6 için söylenmiş en iddialı özellikler

Apple, iPhone 6'da bu özelliklere yer verebilir mi?

iPhone 6 için söylenmiş en iddialı özellikler

Büyük akıllı telefon üreticiler yeni amiral gemilerini tanıttı ve şimdi sıra Apple’da. Apple’ın merakla beklenen 2014 akıllı telefon modeli iPhone 6, sızdırılan bilgi ve görseller ile her zamanki gibi gündemden düşmüyor.

1402132396_apple-iphone-6.jpg

Apple, geçtiğimiz günlerde WWDC 2014 etkinliğinde iPhone 6’da kullanacağı iOS 8 mobil işletim sistemini tanıttı. Ancak iPhone 6 saece sızıntı ve dedikodulardan ibaret iddialarla biliniyor ve resmen açıklanmadı. Cihazın veya cihazların (4.7 inç ve 5.5 inç olmak üzere iki versiyon bekleniyor) Eylül ayında Apple tarafından tanıtılması bekleniyor. Sizlere bu haberimizde iPhone 6 ile ilgili en iyi ve en cesur iddia edilmiş bilgilerin bir kısmını sunacağız.

Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda bu bilgileri inceleyebilirsiniz.

Daha iyi pil ömrü

WWDC etkinliğinde duyurulan büyük şeylerden biri de Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8 oldu. Yeni işletim sistemine HealthKit, QuickType ve iCloud Photo Library gibi anahtar özellikler dahil oldu. Ancak en heyecan verici özelliği ise artık mobil kullanıcıların bıkmış olduğu pil özelliği enerji tasarruf fonksiyonu oldu.

Yeni nesil yazılım, kullanıcıların tek tek uygulamalar için pil kullanımını izlemeye olanak sağlayan bir özellik içermektedir. Uygulama cihazın gücünü korumak için kullanıcılara en çok hangi uygulamanın pili tükettiğini gösterecek.

 1402133601_apple-ios-8-guide.jpg

Güneş enerjili ekran

Cupertino’lu şirket Apple’ın birkaç hafta önce bir patent alması, bir sonraki amiral gemisinde güneş enerjisi kullanacağı söylentilerine neden oldu. Bugünkü taze dedikodulara göre ise Apple, bu patent ile cihazına "güneş hücresi ortam ışık sensörleri" entegrasyonu yapacak.

Böyle bir özellik cihazın çerçeve boyutlarını azaltmak ve telefonda daha büyük bir ekran yüzeyi alanı için izin vereceği için doğru bir karar olurdu. Aynı zamanda güneş enerjili ekranın iPhone'un piline şarj sağlaması da mümkün olabilir.

1402134108_solar-cell-tech-iphone.jpg

İki iPhone 6 modelininde aynı gün tanıtılması

Şimdiye kadar Apple’ın 4.7 inç ve 5.5 inç olmak üzere iki farklı boyutta iPhone modeli tanıtacağı ve bu modelleri ayrı aylarda sunacağı iddiaları yer almıştı.

BGR sitesine konuşan Cantor Fitzgerald analisti Brian White, her iki iPhone modelininde aynı gün tanıtılacağına inandığını söyledi. White,araştırmalarına dayanarak yaptığı açıklamada, “5.5 inç iPhone 6 lansman zamanlaması, 4.7 inç iPhone 6 açıklanması etrafında beklenti ile senkronize olacak gibi görünüyor” dedi.

Şimdiye kadar gelen iddialar doğru çıkarsa, Apple iPhone 6 lansman tarihi 19 Eylül olarak gözüküyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.