Mobil

iPhone 6 ne zaman tanıtılacak?

Apple Geliştiriciler Konferansının bitmesinin ardından iPhone 6 söylentileri tekrar alevlendi!


Apple'ın yeni nesil işletim sistemi iOS 8 ile birlikte iPhone 6'yı da tanıtacağı beklenirken Geliştiriciler Konferansında iPhone 6 tanıtılmadı ve ibre tekrar Eylül ayına döndü. Birçok kullanıcının yeni bir telefon almak için iPhone 6'yı beklemesi ise ortadaki tek gerçek gibi görünüyor. Hatta Qualcomm'un bile A8 işlemcisini beklediği için Snapdragon 805 yonganısını satışa sunmadığı söylenmekte. Şubat ayında tanıtılan ve hazır bir şekilde bizlere sunulan Snapdragon 805'in Mayıs ayında geleceği henüz Şubat ayında söylenmişken bu işlemcinin halen üreticilere dağıtılmaması bu duruma yorulmaktadır.

1402175906_qualcomm-snapdragon-805.jpg

iPhone 6'nın özellikleri konusunda çok şey söyledik ama telefonun ne zaman geleceğinin iOS 8'in ne zaman hazır olacağıyla ilgilili olacağını düşünüyoruz. Yeni işletim sistemi iOS 8'in Beta sürümü son kullanıcıların beğenisine sunuldu ama açıklanan bir çok özelliğin BETA sürümünde olmadığının altını çizelim. 

Dün sizlerle paylaştığımız  haberimizde iOS 8'de tanıtılan bir özelliğin geliştirilmesi için Apple'ın halen şirket satın aldığı haberini paylaşmıştık. Bu da gerçekte iOS 8'in halen geliştirildiğini ve yayınlanan Beta sürümün hataların görülmesi değilde zaman kazanılması gibi bir durum oluşturduğu izlenimi bırakmaktadır. Eylül ayında tanıtılan iPhone 5 ve 5S'ten evvel iPhone 4S Ekim ayında tanıtılmıştı. Bu tarihler göz önüne alındığında iPhone 6'nın biraz gecikeceğini söylemek yanlış olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Peki iPhone 6 sizce ne zaman tanıtılacak? Yorumlarınızı bekliyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.