Mobil

iPhone 6 Plus alev aldı! Peki ne yapmak gerekiyor?

iPhone 6 Plus şarj olurken birden yanmaya başladı!

iPhone 6 Plus alev aldı! Peki ne yapmak gerekiyor?

Fox 5 Atlanta yayınladığı bir haber göre David Grimsley isimli kullanıcı gece şarja taktığı iPhone 6 Plus'ının yatağında yanmaya başladığını ve yangın alarmı sayesinde kurtulduğunu belirtti.

Durumu Apple'a bildiren David Grimsley'e Apple'ın cevabı ise "yeni bir telefon verelim" olmuş. Yaşadığı şokun ve evde bazı eşyalara gelen zararın da tazminini isteyen (anladığımız kadarıyla) David Grimsley yeni telefonun da aynı şekilde yanmasından korktuğunu dile getiriyor.  

1451640236_iphone-6-plus-fire.png

Peki telefonun şarjdayken yanmaması için ne yapmak gerekiyor?

Bu ve buna benzer olaylarla sürekli karşılaşıyoruz. Bundan dolayı size ufak bir tavsiyemiz olacak. Telefonlarınızı şarj ederken mutfak tezgahı ya da fayans gibi ısı iletim hızı daha yüksek olan ve ortama göre daha soğuk zeminlere koyarak şarj edin. Yatağınızda telefonla oynamak, sosyal medyaya son kez göz atamak ve eski sevgilniz WhatsApp'da en son ne zaman online olduğuna bakmak çok güzel biliyoruz ama telefonunuzu gece şarj ediyorsanız bu dediğimize kendi can sağlığınız için mutlaka dikkat etmelisiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.