Mobil

iPhone 6 yenilenen USB kablosu ile gelecek

Apple'ın iPhone 6'yı tanıtmasına sadece günler kalmışken yeni haberler gelmeye devam ediyor.

iPhone 6 yenilenen USB kablosu ile gelecek

Apple kendine has çözümleriyle sektöre damga vuran bir firmadır. Apple şarj ve data kablosu olarak her zaman kendi çözümünü yaratmıştır. İlk nesil iPhone'dan itibaren farklı bir USB kablo kullanan Apple eski nesil şarj cihazlarından gelen şikayetler sonrasında iPhone 5 ile birlikte yeni nesil bir USB arabirimi ortaya koymuştu. Lightning denen bu USB kablonun telefona giren kısmının tersi yada düzü olmaması mini USB'den çok daha iyi bir çözüm gibi duruyordu.

Gelen haberlere göre Apple iPhone 6'da Lightning kablo girişini kullanmaya devam edecek ama USB kısmı tamamen değişecek. Bu yapı da Lightning girişi gibi ters ya da düz bir girişe sahip olmayacak. 

1408956698_reversible-lightning-cable.jpg

Apple görünüşe göre iPhone 6 ile birlikte farklı bir donanımı da hayatımıza sokacak. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan USB girişi Mini USB'nin de çok yakında standardını değiştireceği ile ilgili bilgiler yer almakta. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Telefonlarınızın USB girişlerinden memnun musunuz? Bu konuda hiç sorun yaşadınız mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.