Mobil

iPhone 6C Grafikleri Ortaya Çıktı

Apple'ın yeni telefonı iPhone 6 2 farklı modelle gelebilir!

iPhone 6C Grafikleri Ortaya Çıktı

Apple geçtiğimiz yıl iPhone 5S tanıtımında şimdiye kadar yapmadığı bir şey yaparak 2 farklı model tanıtmayı tercih etmişti. iPhone 5C modeli ile "ucuz" iPhone olacağı yönündeki tahminler ise iPhone 5'in yerine iPhone 5C'nin konumlandırılması ve iPhone 5'in üretiminin durudurulmasıyla başka bir bahara kalmıştı.

iPhone 5C'nin sonundaki C harfinin "Cheap" yani "Ucuz" yerine "Color" "Renkli" olduğunu telefonların fiyatları açıklandığında anlamıştık. Ucuz iPhone beklentisini ise Apple iPhone 4S'i kullanıcılarına göstermişti. 

iPhone 5C Apple'ın en başarısız ürünlerinden biri oldu. Sürekli stok fazlası yaşanan iPhone 5C'nin üretimine kısa sürelerle ara verilerek iPhone 5S'e yoğunlaşılmıştı. Apple iPhone 5C'de yaşadığı tavmayı bir daha yaşamamak adına "C" harfinin içeriğini değiştirecek gibi görünüyor.

Japonya'da yayın yapan Nikkei gazetesinin haberine göre Apple iPhone 6'da 4,7 inç ekran ve iPhone 6C olarak adlandırdığı telefonda da 5,7 inç ekran boyutu kullanacak.

Yayınlanan tasarım grafiğine göre 4,7 inç boyutundaki iPhone 6 137 mm boy, 66 mm en ve 7 mm kalınlığa sahip olacakken; 5,7 inç boyutuna sahip olan iPhone 6C'nin 157 mm boy, 77 mm en ve 6,7 mm kalınlığa sahip olacak. Bu tasarım grafikleri doğru mu yoksa yanlış mı bunu zaman gösterecek ama bilinen tek gerçek var ki o da iPhone 6'nın beklenenden daha büyük olabileceği yönünde. Nikkei gazetesinin yayınladığı bu grafiği aşağıdan inceleyebilirsiniz.

1396096125_iphone6cdrawingslarger.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.