Mobil

iPhone 6'da yüksekliği ve basıncı ölçen sensörler olacağı kaynak kodlarında ortaya çıktı

Apple iPhone 6'da çok büyük sürprizler yapmayı planlıyor

iPhone 6'da yüksekliği ve basıncı ölçen sensörler olacağı kaynak kodlarında ortaya çıktı

Apple iPhone 6’yı 2 farklı modelle Eylül ve Kasım aylarında satışa sunacak gibi görünüyor. Firmaya yakın kaynaklardan ve tedarikçilerden gelen bilgilere göre iPhone 6, 4,7 ve 5,5 inç ekranlara sahip olacak. Ekranlar haricinde iPhone 6’da 64 bit 4 çekirdekli A8 işlemci ve 2GB sistem belleğinin kullanılacağı öngörülüyor.

Apple’ın iPhone 6’da kullanacağı diğer donanım özellikleri ise yavaş yavaş belirmeye başladı. iOS 8’in kaynak kodlarında ortaya çıkan bir yazılım dizimi iPhone 6’da barometre ve yükseklik ölçen sensörlerin olacağı ile ilgili ipuçlarını bizlere veriyor.

 

Bu sensörler sayesinde iPhone 6’nın yaklaşan yağmur ve hava değişimlerini anlayabileceği belirtiliyor. Trekking,  gibi sporları yapan kişiler için bulunmaz bir nimet olan bu özelliğin günlük yaşamda ki kullanım senaryosu ise Nexus 5 ve birçok Android cihazda olduğu gibi GPS’e destek içinde kullanılabileceğinin altı çiziliyor.

9to5Mac’in haberine göre ise bu sensörlerin ve bu SDK’ların iPhone 6’ya değil iWatch’a ait olabileceği belirtiliyor. Apple bu sensörler ile ürünlerinde farklı kullanım senaryoları yaratarak çok farklı kişilerin ürünlerini kullanmasını amaçlıyor. Bu özelliklerin iWatchta mı yoksa  iPhone 6’da mı kullanılacağını bilemiyoruz ama görünen bir gerçek var ki o da Apple’ın çok değişik şeyler peşinde olduğudur…

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.