Mobil

iPhone 6'dan ne bekliyorsunuz?

Yapılan bir araştırma sonucu kullanıcıların iPhone 6'dan ne istediğini ortaya koyuyor.

iPhone 6'dan ne bekliyorsunuz?

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 6 bu yılın merakla beklenen akıllı telefonlarından biri. Aslında iOS platformunun tek akıllı telefon modeli olan iPhone’ların yeni modelleri her yıl merakla bekleniyor. Pazarlama şirketi J. D. Power tarafından düzenlenen yeni araştırma, iPhone severlerin Apple’ın yeni telefonu iPhone 6′dan neler beklediğini ortaya çıkardı.

Araştırma J.D. Power ve Associates, kullanıcıların Apple‘ın yeni amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 6‘dan neler beklediğini belirlemek için yeni bir araştırma düzenledi. J.D. Power, araştırma çerçevesinde 13.237 akıllı telefon kullanıcısına oldukça detaylı sorular sordu. Kullanıcıların sorulara verdiği cevaplar, yeni Apple telefonundan neler beklendiğini ortaya koydu.

1398779980_fft81mf2139063.jpeg

Akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 36′sının cevabı mükemmel bir sesli kontrol özelliği olurken, yüzde 35′i ise çevredeki ısı, ışık ve ses gibi faktörleri ölçerek ayarları çevreye göre değiştirebilecek sensörler istediğini söyledi. Kullanıcıların yüzde 28′i ise biyometrik güvenlik ve yüz tanıma özelliği oldu. Ayrıca birçok kullanıcıya göre iPhone 6′nın fiyatının düşürülmesi gerekiyor. Yüksek fiyat kullanıcılar için iPhone almama sebebi olarak belirtilmiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.