Mobil

iPhone 6'nın kamerası süper olacak

Apple, yeni nesil akıllı telefonlarının kamerasında OIS kullanmak için patent aldı.

iPhone 6'nın kamerası süper olacak

Son zamanlarda gelen yeni söylentiler, Apple’ın bir sonraki iPhone sürümünün kamera megapiksel sayısını arttırmak ve diğer teknolojileri kullanarak kamerayı geliştireceği yönündeydi.

Apple’ın kamerayı geliştirmesi için en iyi seçenek OIS teknolojisini kullanmak olurdu. OIS teknolojisi akıllı kameralar üzerinde daha fazla kullanılmaya başlandı ve yeni bir patent başvurusu Apple’ın bu özellik üzerinde çalıştığını gösteriyor.

1389522764_apple-ois.png

Apple’ın bir sonraki amiral gemisine OIS kamera teknolojisini eklemesi oldukça muhtemel. Çünkü 8 megapiksel kameraya sahip iPhone 5S hakkında hayal kırıklığı tek şey, daha iyi düşük ışık performansı ve daha iyi videolar için olanak optik görüntü sabitleyici eksikliği oldu.

Dün Apple'ın yaptığı “VCM OIS çalıştırıcı modülü "denilen patent başvurusu. USPTO tarafından yayınlandı. Bu patent, Apple’ın gelecek iPhone modellerinde OIS ve gelişmiş otofokus ekleme hakkında planlarının ne olduğunu açıklıyor.

1389529916_iphone-ois-patent.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.