Mobil

iPhone 6'nın üretimi için Foxconn'da yer yerinden oynuyor

Dünyanın en büyük fabrikası Foxconn'da iPhone 6 üretimi için hummalı bir çalışma başladı

iPhone 6'nın üretimi için Foxconn'da yer yerinden oynuyor

Apple’ın iPhone 6'yı ne zaman tanıtacağı ile ilgili henüz kesinleşen resmi bir bilgi maalesef bulunmuyor fakat telefonun tanıtımının iOS 8'in gelişiminin bitmesiyle birlikte olacağı Aple’a yakın kaynaklar tarafından öngörülüyor.

Apple bildiğiniz gibi 2 Haziran'da iOS 8'i tanıtmış ve hemen ardından da Beta sürümünü indirmeye sunmuştu. iOS 8’i tabletine ya da telefonuna kuran kullanıcılar iOS 8’de olması gereken ve açıklanan birçok eksikle ve stabilite sorunlarıyla karşı karşıya kalmışlardı.

Apple’da 2 hafta sonra iOS 8’in 2.Beta versiyonunu kullanıma sunmuştu ve bizde sizlerle bu haberleri paylaşmıştık. iOS 8’in Beta 2 sürümü ile  şu anda işler rayına oturmuş gibi görünürken iPhone 6’nın olağan zamanında yani Eylül ayında (en geç Kasım denmekte) tanıtılacağını beklemekteyiz.

Tasarımı tamamlanan iPhone 6’nın üretime geçildiği ile ilgili bilgiler gelirken Foxconn’a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre firma iPhone 6’nın üretimi konusunda kapasite sorunları yaşadığı için 100 bin kişiyi işe almak için düğmeye bastı.

Geçtiğimiz yıl iPhone 5S üretimini yetiştirebilmek için iPhone 5C üretimini başka bir firmaya kaptıran Apple’ın bu sefer tüm üretimi kendisi yapabilmek için dünyanın en büyük fabrikasını %10 daha da büyütmesi iPhone 6’nın satışlarının şimdiye kadar görülmemiş bir seviyede olacağını sizce de göstermiyor mu?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.