iPhone 6S için ilk bilgiler gelmeye başladı

Apple çıtayı daha da yükseltecek

iPhone 6S için ilk bilgiler gelmeye başladı

Apple her iPhone modeliyle çıtayı daha da yükseltiyor. Bu çıta megapiksel, pil tarafında yükselmesede özellikle performans ve tasarım anlamında Apple her model ile kullanıcılara yenilikler sunuyor. iPhone 5Ste kullanılan köşeli yapı iPhone 6 ile birlikte terkediliyor ve ilk nesil iPhone gibi yuvarlak hatalara dönüş yapılıyor. 

Kendi işlemcisini geliştiren 2 şirketten birisi olan Apple (diğeri bildiğiniz gibi Samsung) yongasetleri konusunda da kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını "fazlasıyla" karşılıyor.

iPhone modellerinden sonra bir ara model ile geçiş yapan Apple, bu modellerde tasarımla fazla oynamadan tasarım ve donanım anlamında büyük yenilikleri kullanıcılara sunuyor. Geçtiğimiz Eylül ayında tanıttığı iPhone 6'dan sonra firmanın iPhone 7 mi yoksa iPhone 6S ile mi yola devam edeceği tartışılıyordu.

1431513101_apple-iphone-6-ne-zaman-geliyor-1704-615-320.jpg

Apple'a en yakın kaynaklardan birisi olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile yola devam edeceğini belirterek yeni telefonun özellikleri hakkında bilgiler verdi.

Kuo'ya göre iPhone 6S, 12 megapiksel kamera ve 2 GB sistem belleği ile gelecek. A9 yonga setini kullanacak olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın yine işlemci tarafında bir farkı olmayacak. Burada şunu sormak gerekiyor, Sony'de 12 megapiksel bir kamera sensörü yok. Acaba Apple artık Sony ile çalışmayı bırakıyor mu?

1431513216_2912590318.jpg

Apple, iPhone 6 Plus'ın bükülme videolarından sonra telefonlarında 7000 serisi özel alaşımlı bir alüminyum kullanarak tüm bu problemlerinde önüne geçmeyi amaçlıyor.

Bakalım Apple, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile ilgili ne gibi yenilikler sunacak?