Mobil

iPhone 6S ne kadar sağlam olacak? İşte eğilme testi!

Apple iPhone 6S'e eğilme testi yapıldı. Peki ya sonuç?

iPhone 6S ne kadar sağlam olacak? İşte eğilme testi!

iPhone 6 tanıtıldığında bükülme sorunları ile gündeme bomba gibi düşmüştü ve iPhone 6 modellerinin bükülmesi satış rekorları kırmasına engel olamadı. Apple tanıtımı yaklaşan iPhone 6S modellerinde daha güçlü malzeme kullanarak eğilmeleri önleyecek.

Şirketin 7000 serisi alüminyum malzeme kullanarak yeni iPhone modelini güçlendirmesi bekleniyor. Bu alüminyumun geçen yılki iPhone'lar için kullanılan 6063 alüminyum alaşımından önemli ölçüde daha sert olduğu söyleniyor.

iPhone 6’nın ilk eğilme testini yapan Lewis adlı Unbox Therapy, iPhone 6S’in arka panelini ele geçirerek eğilme testi yapmayı başardı. Cihazın kullanıldığı malzeme alüminyumun yanısıra önemli yüzdesi ile çinko da içeriyor.

Ayrıca şirketin gerçekten 7000 serisi alüminyum kullandığı yapılan testten anlaşılıyor. Çünkü aşağıda izleyeceğiniz testte iPhone 6S arka panelinin iPhone 6’dan daha dayanıklı olduğu ortaya çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.