Mobil

iPhone 6S ve 6S Plus'ta 1GB RAM yer alabilir [Güncelleme]

Apple 1GB RAM geleneği iPhone 6S ailesinde de sürdürebilir.

iPhone 6S ve 6S Plus'ta 1GB RAM yer alabilir [Güncelleme]

Gelecek nesil iPhone’ların,  önümüzdeki eylül ayında resmi bir Apple etkinliğinde tanıtımı yapılacak ve bu telefonlar hakkında aylardır birçok sızıntı ortaya çıktı. Elde edilen son bilgi ise iPhone 6s ikilisindeki RAM değeri hakkında.

iPhone 6S son olarak akıllı telefonlar için en önemli performans ölçüm testlerinden biri olan Geekbench 3’te ortaya çıktı. Ekran görüntüsünün Avusturya'daki bir Apple geliştirici tarafından yayınlanması iPhone 6S’te haliyle iPhone 6S Plus’ta 1GB RAM’in yer alacağını doğruluyor.

Ekran görüntüsüne göre iPhone 6S’te 2.0GHz frekans hızında çalışan Apple A9 işlemcisi yer alacak. Ayrıca telefonda iOS 9 işletim sisteminin yer aldığı görülmekte.

1439471287_iphone-6s-benchmarktest.jpg

Ekran görüntüsü bir geliştirici tarafından yayınlansa da, öne sürülen bilgiyi manipüle etmek oldukça kolay, bu yüzden bu bilgilerin doğruluğunu kesin olarak onaylamıyoruz.  Apple cephesinde S serisi olmayan modeller geleneksel olarak yeni bir tasarımla karşımıza çıkarken,  S nesil iPhone’lar ise her zaman iyi performans gösteren telefonlar oldu.

iPhone 6s’ in aynı tasarımla geleceği söylentiler arasında telefonda 4.7 inç büyüklüğünde Force Touch teknolojisiyle donatılan ekran 12 MP’lik ana kameranın yer alacağı iddia ediliyor. Resmi etkinliğe daha bir ay zaman varken ve bu süre içerisinde daha birçok sızıntıyla karşılaşacağız. 

Güncelleme: iPhone 6S ailesine ilişkin daha önce sızdırılan bir başka kriter testinde RAM değerinin 2GB olduğu görülmüştü. Dolayısıyla bu görüntünün sahte olma ihtimali yüksek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.