Mobil

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus suya dayanıklı mı? [video]

Apple'ın yeni iPhone'ları suya dayanıklı mı? iPhone 6S ve iPhone 6S suya dayanıklılık testinde bizleri şaşırttı.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus suya dayanıklı mı? [video]

Apple’ın yeni iPhone’ları suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıda değil. Zaten böyle bir özelliğe sahip olsalardı Apple etkinliğin büyük bölümünde suya ve toza dayanıklılık özelliğinden söz ederdi.

Apple, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta magnezyum ve çinko alaşımlı 7000 serisi metal malzeme kullanarak telefonların dayanıklılığını (özellikle bükülmelere karşı) önemli oranda artırdı. Bugüne kadar dayanıklılık noktasında kimi testlerin uygulandığı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus bu defa su dolu iki kasenin içine batırıldı.

Yeni iPhone'lar suda bir saat çalıştı

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus herhangi bir IP sertifikasına sahip değil fakat telefonların su dolu kasede bir saat boyunca kalmasına rağmen mükemmel bir şekilde çalışmalarını sürdürmesi açıkçası bizleri şaşırttı. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir başka testte ise Galaxy S6 Edge su dolu bir kasede 30 dakika boyunca çalışmaya devam etmişti.

Netice olarak yeni iPhone’ların suya dayanıklı olmak gibi bir özellikleri bulunmuyor ancak bulaşık yıkarken yaşanacak su sıçramaları ya da yağmurda suyun telefonlara hafif temas etmesi, pek de korkulacak durumlar olmayacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.