Mobil

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın kamerası kaç megapiksel olacak?

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın kamera detayları netlik kazandı.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın kamerası kaç megapiksel olacak?

Apple’ın 9 Eylül’de duyurması  beklenen iPhone 6S ailesine ilişkin önemli bir özellik artık kesinlik kazandı diyebiliriz. Uzun süredir iPhone ailesinde 8MP çözünürlüklü arka kameralar kullanan Apple tam dört yıl sonra kamera çözünürlük değerini artırıyor. Apple sadece çözünürlük değerini artırmıyor, yeni iPhone'larda geliştirilmiş sensörler kullanılacak. 

Business Insider sitesinin tedarikçi firmalardan edindiği bilgilere göre iPhone 6S ailesinde beş katmanlı 12MP çözünürlüklü geliştirilmiş büyük bir sensör kullanılacak. Geliştirilmiş sensör büyük girişi ve katmanlı yapısı sayesinde fotoğraflarda daha fazla detay, az ışıklı ortamlarda ise daha net çekimler elde edecek.  

Çift tonlu LED flaşla desteklenecek 12MP'lik kamera (büyük olasılıkla Sony'ye ait bir sensör olacak) 4K ve 240 kare/saniye slow-motion (ağır çekim) video kayıt özelliğine sahip olacak.

Sitenin iddiasına göre Apple, iPhone 7’de altı katmanlı bir kamera sensörü kullanılabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.