Mobil

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'taki sorun kullanıcıları çıldırıttı!

Apple'ın yeni satışa çıkan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'larında yeni bir sorun ortaya çıktı.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'taki sorun kullanıcıları çıldırıttı!

Cupertino merkezli Apple'ın geçtiğimiz ay tanıttığı ve 12 ülkede satışa sunduğu yeni modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. İddia edildiğine göre iPhone 6S modellerinde reset sorunu yaşanıyor.

Forumlarda ve sosyal medyada ortaya çıkan iddialara göre, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus sebepsiz yere kendi kendini resetliyor. Bu sorun ayrıca cihazların normal şekilde açılmasını engelliyor. Yani telefonları 'hard reset' (Home düğmesi ve güç düğmesini telefon açılana kadar basılı tutarak) işlemini gerçekleştirmeden açmak mümkün olmuyor.

Söz konusu sorunun(eğer doğruysa) donanımsal değilde yazılımsal olduğunu söylemek mümkün. iOS 9.0.1 ve iOS 9.0.2 güncellemelerinin yayınlanmış olması daha önceki bazı sorunları çözmüş olabilir. Ancak işletim sisteminin tam optimize edilememiş olmasından kaynaklanan buglar bu sorunlara sebep olabilir.

Öte yandan ortalıkta dolaşan bu iddialar hakkında Apple, henüz herhangi bir açıklama yapmış değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.