Mobil

iPhone 6S'teki pil yüzdesi sorununu kabul eden Apple geçici bir çözüm önerdi

Son iOS güncellemesiyle ortaya çıkan pil yüzdesi sorunu iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcılarının canını sıkmaya başladı. Apple konuya ilişkin geçici bir çözüm yolu sundu.

iPhone 6S'teki pil yüzdesi sorununu kabul eden Apple geçici bir çözüm önerdi

Son iOS güncellemesiyle birlikte iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde pil yüzdesi sorunu baş gösterdi. Kullanıcılar tarafından birçok mecrada dile getirilen sorun Apple tarafından da kabul etti. Üstelik şirket sorunun giderilmesi için bir çözüm öneriyor.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde kullanıma bağlı, pilin azalmasına rağmen pil yüzdesi hala aynı seviyede kalıyor. Başka bir ifadeyle tutarsızlık gösteren pil yüzdesine göre şarjınız azalmıyor. Apple söz konusu sorun için basit bir düzeltme yöntemi öneriyor.

1453108057_ios-7-battery-percentage.jpg

Apple göre sorun zaman diliminden kaynaklanıyor olabilir. Şirket bunun için iPhone 6S ve 6S Plus kullanıcılarının telefonlarını otomatik zaman dilimine (Ayarlar>>Genel>>Tarih ve Saat>>Otomatik Ayarla) alıp yeniden başlatmalarını istiyor.

Apple’ın önerdiği yöntem geçici bir çözüm. Şirketin kısa süre içerisinde bir yazılım güncellemesiyle sorunu ortadan kaldırması bekleniyor. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.