Mobil

iPhone 7 Plus kadının yatağında patladı!

Çin'de 1 aylık iPhone 7 Plus, kadının yatağında patladı. Bu olaydan sonra telefonu başa yakın bölgede tutup uyumanın zararı bir kez daha ortaya çıktı.


Note7 olayı bize her telefonun patlayabileceğinin sinyallerini vermişti. Ki Samsung'un olaylarından sonra Apple cephesinden de patlama haberleri gelmişti. Bu sefer ki patlama haberi de yine Apple cephesinden. Çin'de yaşayan Chen ismindeki kadın daha 1 aylık iPhone 7 Plus cihazını şarja takıp yatağına koyup uykuya dalmış.

Chen, gece saat 02:00 gibi bir çatırtı sesi duyup uyandığını ve bu sesle birlikte yanık kokularının yükseldiğini söylüyor. Chen, uyanır uyanmaz direkt olarak şarjdaki iPhone 7 Plus'ına bakmış. Alev alan iPhone 7 Plus'ı yere atan Chen, yaklaşık 3 dakika boyunca cihazın alevinin sönmesi için uğraşmış.

1493274048_apple-iphone-7-plus-catches-on-fire-inches-from-the-owners-head.jpg.png

Şans eseri bu olaydan hiç bir hasar almayan Chen, yanan iPhone'u perakendeciden aldığını ve bir soruşturma başlattığını açıkladı. Chen; "Bana yeni bir iPhone verilse bile, bunun gibi bir olayın tekrarlanmayacağına dair güvence verene kadar yeni cihazı kabul etmeyeceğim" diye belirtti.

1493274024_apple-iphone-7-plus-catches-on-fire-inches-from-the-owners-head.jpg-2.png

Telefonla başa yakın bir şekilde uyuyorsanız, tüm radyasyonları gece boyu vücudunuza aldığınız bir gerçek. Radyasyon emiliminden daha zarar verecek olan patlama olayı ile karşılaşıp yüzünüzde veya vücudunuzda ciddi hasarlar oluşmaması için; uyurken telefonu mümkünse başka bir odada veya baş hizasından uzak bir yerde tutmanız öneriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.