iPhone 7'nin depolama birimi yavaş mı?

Apple'ın çiceği burnunda telefonu iPhone 7'de performansı diğer iPhone'alara göre daha düşük flash depolama birimi kullandığı ortaya çıktı! Peki, bu performans kaybı ne kadar?

iPhone 7'nin depolama birimi yavaş mı?

14 Ekim tarihinde ülkemizde satışa sunulacak olan iPhone 7 için geri sayım başladı. Piyasanın en hızlı telefonu unvanını elinde bulunduran iPhone 7, geçtiğimiz gün sentetik benchmark testine tabii tutuldu. Bu testlerde iPhone 7'nin flash depolama biriminin diğer iPhone modellerine göre bir tık daha az performanslı olduğu ortaya çıktı.

iPhone 7, yazma hızında biraz geride!

iPhone 7, flash depolama birimi testinin yazma bölümünde saniyede 38.2 Megabyte hıza okuma bölümünde ise saniyede 693 Megabyte hıza sahip. iPhone 6s ise yazma bölümünde 39.9 Megabyte hıza ve okuma bölümünde 531 Megabyte hıza sahip. Ayrıca iPhone SE; yazma bölümünde 40.4 Megabyte hıza okuma bölümde de 575 Megabyte hıza sahip.

iPhone 7'nin flash depolama biriminin yazma bölümünde biraz düşük performans sergilediği ortada. Bu performans kaybının neden olduğu hakkında en ufak bir fikir bile yok. Bakalım önümüzdeki yıl tanıtılacak olan 10. yıla özel iPhone'da flash depolama alanında büyük bir yenilik olacak mı?

1476079934_iphone-7.png