iPhone 7'nin özelliklerini gösteren rapor paylaşıldı!

iPhone 7'nin özelliklerini gösteren yeni bir rapor paylaşıldı.

iPhone 7'nin özelliklerini gösteren rapor paylaşıldı!

iPhone 7'nin tanıtılmasına sadece birkaç gün kala KGI tarafından yeni bir rapor paylaşıldı. Rapor, Apple'ın yeni akıllı telefonunun özelliklerini içeriyor.

KGI'ın raporuna göre iPhone 7'nin ekranı iPad Pro'ya benzer bir şekilde geliştirilmiş. Yani iPhone 7'nin 5.5 inch'lik ekranı, iPad Pro'nun 9.7 ekranının özelliklerine sahip olacak. Buna bağlı olarak ekrandaki renk çeşitliliğinin artacağı ve fotoğrafların daha iyi görüneceği düşünülüyor.

1472906422_463008146040.png

Rapora göre değiştirilen bir diğer sistem de akıllı telefonun kameraları. Çift kamera için kamera sistemini baştan yaratan Apple, akıllı telefonunun bu donanımını geliştirmeye ağırlık vermiş. Kameralardan birisi geniş açılı, diğeri ise telephoto (uzağa odaklanabilen) lense sahip. Her iki kameranın da 12 megapiksel olması bekleniyor. Ayrıca telefonun flash'ı da çift kameraya özel olarak geliştirilmiş.

iPhone 7'nin depolama alanının ve RAM'inin de artması bekleniyor. Raporda belirtilene göre Apple 16 GB ve 64 GB modellerinden vazgeçerek 32 GB, 128 GB ve 256 GB'lık modelleri satışa sunacak. Ayrıca 5.5 inch ekranlı iPhone 7 Plus'ın 3 GB RAM'i olması bekleniyor.