Mobil

iPhone 7'nin tasarımı nasıl olacak?

Apple'a yakın kaynaklar iPhone 7'nin tasarımına ilişkin önemli bilgileri gün yüzüne çıkardı.

iPhone 7'nin tasarımı nasıl olacak?

Apple haberlerinde güvenilir kaynakların başında gelen macrumors sitesi iPhone 7’nin tasarımına ilişkin önemli bilgileri gün yüzüne çıkardı. Sitenin iddiasına göre iPhone 7 ilk bakışta iPhone 6/6s’e benzeyecek. Ancak telefonda tasarımı olumsuz etkileyen bazı unsurlar ortadan kaldırılacak.

Bunların başında arka bölümde alt ve üst bölüme yerleştirilen anten şeritleri geliyor. Alt bölümdeki fotoğrafta olduğu gibi iPhone 7’de anten şeritleri olacak, fakat Apple bu şeritleri kasa ile aynı getirerek kötü görünümünün önüne geçecek.

1454481705_iphone-7.jpg

Tasarımı olumsuz etkileyen bir diğer detay kamera çıkıntısı. Yine sitenin iddiasına göre kamera çıkıntısı iPhone 7’de olmayacak. Ayrıca son söylentilere göre Apple, iPhone 7 Plus'ta çift lensli, iPhone 7'de ise geleneksel bir arka kameraya yer verecek. Söz konusu kamera sensörleri ile kasa aynı hizada olacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus eylül ayında gerçekleşecek etkinlik kapsamında tanıtılacak. Apple öncesinde mart ayında 4 inçlik iPhone 5se’yi, iPad Air 3 ve Apple Watch 2’nin duyurusunu gerçekleştirecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.