Mobil

iPhone 8, kaç GB RAM ile gelecek?

iPhone 8'in kaç GB RAM ile geleceğine yönelik ilk analizler paylaşıldı. İşte iPhone 8'in RAM kapasitesi!


Apple'ın bu yıl içerisinde iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 modellerini tanıtması bekleniyor. Basında iPhone 8 olarak lanse edilen ama aslında iPhone Edition isminde gelecek olan telefon ile ilgili bugün yeni bilgiler geldi.

Apple, iOS 10 ile API'ların artmasından dolayı iPhone 6s modeli ile RAM arttırmaya hafiften başlamışı. iPhone 7'de 2 GB ve iPhone 7 Plus'ta 3 GB RAM'e yer veren firma, TrendForce tarafından açıklanan rapora göre; iPhone 8'de de (iPhone Edition) 3 GB RAM'e yer verecek.

iOS'in yapısından dolayı şimdilik 3 GB RAM yeterli görünüyor. Ancak Apple, hala yüksek çözünürlükte bocalıyor. 3 GB RAM'li iPhone 7 Plus modelinde bile sık sık menüler arasında FPS düşmeleri yaşanıyor. Bu sorun muhtemelen iOS 11 ile düzeltilecekti.

1493879839_iphone-8-concept-renders.jpg

iPad Pro modelinde 4 GB RAM kullanan Apple'ın 10. yıla özel olarak üretilecek olan iPhone Edition'da 3 GB RAM kullanacağı kesin değil. Tahminlerimize göre Apple, iPhone 8'de 4 GB RAM kullanıp yaşanacak sıkıntıların önüne geçer.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.