Mobil

iPhone 8, LG G6'ya mı benzeyecek?

Sızdırılan Apple iPhone 8 şemalarında LG G6 benzeri bir cihaz yer alıyor.

iPhone 8, LG G6'ya mı benzeyecek?

Apple, 10 yıl önceki orijinal iPhone'dan bu yana, akıllı telefonlarında kendi tasarımını ancak, muhtemelen Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8 ile bu durum değişecek ve kalın çerçevelerin yerine, ince çerçeveli 5.8 inçlik OLED ekran kullanacak.

Şimdiye kadar iPhone 8’in nasıl görüneceğine dair birçok konsept tasarım geldi ancak, şirket tanıtana kadar telefonun gerçek tasarımından emin olamayız. Yine de, yakın zamanda Çin'den gelen sızdırılmış bir görüntüde bir iPhone 8'in teknik çizimlerinin yer aldığı iddia ediliyor.

İddia edilen bu iPhone 8’in tasarımında arka ve yanlar tamamen farklı olsa da, LG G6'ya çok benziyor. Bildirildiğine göre, yeni telefonun boyutu 149 x 72.5 x 7.1 ve dolayısıyla boyutları da LG G6 kadar ama biraz daha ince. İlginçtir ki cihazın arkasında bir dikey çift kamera yanında bir parmak izi tarayıcı var gibi görünüyor.Bu ayrıntılar bir Apple akıllı telefon için alışılmadık bir durum. 

1492094829_iphone-8-lg-g6-like-02.jpg

Bu şemaların Mühendislik Doğrulama Testi (EVT) aşamasında bir iPhone 8 olması önemlidir. Bunun anlamı kesinlikle nihai bir tasarım değil ve Apple'ın karar verdiği tasarıma bağlı olarak, böyle bir iPhone hiç çıkmayabilir.

Önceki söylentiler, iPhone 8'in ekrana yerleştirilmiş bir Touch ID parmak izi sensörü özelliği olacağını söylüyordu ancak, teknik ve üretim sorunları Apple'ı bu fikri terk etmeye zorlayabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.