Mobil

iPhone 8 Plus'ta onaysız bileşen mi kullanıldı?

Apple'ın en son modellerinden iPhone 8 Plus üreticisi olan Wistron, üretim sürecinde onaysız parçaları kullanmakla suçlanıyor.

iPhone 8 Plus üretiminde skandal!

iPhone üretiminden sorumlu Çinli üretici Wistron, onaysız bileşenler kullanması nedeniyle çalışmalarının Apple tarafından askıya alındığı iddialarını reddetti. Dünyadaki ikinci en büyük iPhone 8 Plus üreticisi olan Wistron, üretim sürecinde onaysız parçaları kullanmakla suçlanıyor. Sonuç olarak, cihaz üretimi iki hafta boyunca durdurulmuş olabilir.

Orijinal olmayan onaysız su yalıtım parçalarının, Wistron tarafından Apple'a bilgi vermeden iPhone 8 Plus'ın üretim sürecinde kullanıldığı iddia ediliyor. Söylentilere göre Wistron, Apple'ın güvenini yeniden kazanmak için üst düzey yöneticilerinin bir kısmını cezalandırdı.

iPhone 8 Plus'ta onaysız bileşen mi kullanıldı? - Resim : 1

Wistron, iddialara yönelik olarak, üretim sürecinin durdurulmadığını, kimsenin cezalandırılmadığını ve bir sorun olmadığını açıkladı. Dahası, müşterileriyle ilgili herhangi bir konuda yorum yapmayacağını da belirtti. Apple, cihazlarının üretimi söz konusu olduğunda çok katı bir tavır sergiliyor.  Eğer iddialar doğruysa, Wistron ile olan ilişkisini sona erdirebilir.

Şu anda Apple’ın yeterli iPhone 8 Plus stoku bulunuyor. Ancak, Wistron sadece küçük bir miktar iPhone 8 üretiminden sorumlu olduğu ve çoğunluğu başka bir Çinli üretici olan Foxconn tarafından yapıldığı için olası bir ayrılık Apple'ı çok fazla etkilemeyek gibi görünüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.