iPhone 8'de OLED ekranlar kullanılacak!

Apple ve Japan Display anlaştı!

iPhone 8'de OLED ekranlar kullanılacak!

Sony, Toshiba ve Hitachi iştiraki ile kurulan Japan Display halen birçok akıllı telefon üreticisine paneller üretmektedir. Şirketin en üst düzey yetkilisi Akio Takimoto yaptığı bir basın açıklaması ile OLED ekranlar üzerinde çalışmaların başladığını ve 2 yıl içinde nihai ürünleri pazarda görebileceğimizi duyurdu.

1453542612_samsung-bukulebilir-ekran.jpg

Samsung'a işlemci tarafında bağlanan Apple'ın ekran tarafında en büyük rakibine "gebe" kalmak istememesi Apple'ın Japan Display'in kapsını çalmasına sebep oluyor.


Gelen bilgilere ve iddialara göre Apple ve Japan Display kapalı kapılar ardında OLED ekranların iPhone 8'den itibaren kullanılabilmesi için anlaşmaya vardı. 

OLED ekranlar daha fazla parlaklık, daha fazla kontrast ve daha az kalınlıkla gelirken güç tüketimi konusunda da IPS panellere göre çok daha avantajlı.

Samsung'un ise OLED panelleri Apple'dan daha önce kullanacağını ümit ediyoruz. Belki bu yıl Galaxy S7'de ya da Galaxy Note 6'da değil ama Galaxy S8'de ya da Galaxy Note 7'de OLED ekranları  görebileceğimizi düşünüyoruz. Bakalım Samsung ve Apple arasındaki OLED yarışını kim kazanacak?