Mobil

iPhone 8'in fiyatı Note 8 ile rekabet edecek

Apple'ın yeni nesil iPhone modeli iPhone 8'in fiyatı beklenenden düşük olabilir.


UBS'deki analistlere göre, iPhone 8, iPhone X veya iPhone Edition olarak isimlendirilmesi beklenen bir sonraki iPhone'un, çok sayıda medya organının rapor ettiği gibi 1,200 dolara mal olma olasılığı düşük görünüyor.

Bunun yerine, 64GB modeli yaklaşık 900 $ (694 £), 256GB modelinin ise 1.000 $ (771 £) fiyata sahip olma olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyorlar. İki ya da üç depolama seçeneği olacak mı belli değil, ancak UBS iki olacağını düşünüyor.

1504621631_iphone-8.jpg

Yatırımcılara gönderilen bir notta, UBS analisti Steven Milunovich ve UBS ortak analisti Benjamim Wilson, "Fiziksel ana sayfa düğmesi eksikliği, neredeyse kenardan kenara yeni bir OLED ekran ve yüz kilidini açma teknolojisi olmadan gelmesi beklenen 1,200 dolarlık amiral gemisi iPhone'un" mantığını sorguladı.

Apple'ın genelde Samsung’un amiral gemisi modelleri ile rekabet etmek için yeni iPhone fiyatlarını düşük tutacağı belirtildi.

Yeni nesil iPhone'a ek olarak, Apple'ın iPhone 7S ve iPhone 7S Plus olmak üzere iki yeni iPhone 7 modelini duyurması bekleniyor. Bunların iPhone 8'den daha ucuz olması bekleniyor ancak yenilenmiş bir tasarıma sahip olmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.