Mobil

iPhone 8'in yeni bilgileri geldi

iPhone 8'in yeni çizimleri telefonun beklenen bir özelliğinin gerçekleşmeyeceğini gösteriyor.


Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ arka kameranın hemen yanında parmak izi tarayıcı ile başlatıldığı için bazı tüketiciler bu durumdan memnun kalmadı ve hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü Samsung'un ekranın altına parmak izi okuyucuyu yerleştirmesi söz konusuydu. Ne yazık ki, bunun gerçekleşmesi için teknoloji yeterli olamadı.

Başlangıçta, iPhone 8 olarak adlandırılan bu yılki iPhone'un premium versiyonunun aynı zamanda belirli bir alana kadar Touch ID sahip olması bekleniyordu. Ama teknoloji ile ilgili yaşanan sorunlar cihazın piyasaya olası bir gecikme söylentilerine yol açmıştı.

Ancak Apple, bu özellikten vazgeçmiş gibi görünüyor. iPhone 8'in sızdırılan çizim görüntüleri, arka kamera merceğinin altında Touch ID düğmesini gösteriyor.

iPhone’un 10'uncu yıldönümü modelinin önümüzdeki ay WWDC'de açıklanacağına dair söylentiler vardı ancak, şu anda çoğu analist, iPhone 8'in, olağan Eylül döneminde, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'ın yanında tanıtılacağını söylüyor. iPhone 8, Kasım ayına kadar satışa sunulmayabilir ancak, yine de tatil amaçlı alışveriş sezonuna yetişeceği düşünülüyor.

CLSA menkul kıymet firmalarının analistleri, daha önce sızdırılmış şematikler ve diğer bilgileri kullanarak kendi iPhone 8 resimlerini ortaya çıkardı. Bu resim, dikey konumlandırılmış çift arka kamera kurulumunu ve söylentilerde yer alan 3D algılama özelliği için ek sensörleri gösteriyor. 

Aşağıda bu çizimi inceleyebilirsiniz.

1494223112_eyeate.png

78.161.174.190

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.