Mobil

iPhone 9 seri üretime geçiyor

İddialara göre Apple’ın uygun fiyatlı modeli iPhone 9 nihayet seri üretime geçiyor.

iPhone 9 seri üretime geçiyor

Uzun bir süredir Apple’ın uygun fiyatlı yeni bir iPhone modeli üzerinde çalıştığına dair söylentiler duyuyoruz. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Cupertino merkezli şirketin iPhone SE2 modelini tanıtacağına dair bazı beklentiler vardı. Nitekim bu beklentiler karşılık bulmadı.

iPhone 9 seri üretime geçiyor

Fakat bu yıl, hatta önümüzdeki Mart ayında iPhone 9’un raflardaki yerini almasına kesin gözüyle bakılıyor.

İlk etapta 30 milyon iPhone 9 üretilecek

Çin kaynaklı bazı raporlara göre, Apple’ın uygun fiyatlı yeni iPhone modeli Şubat ayının sonlarına doğru seri üretime geçecek. Hali hazırda test aşamasında olan modelin ilk etapta 30 milyon üretileceği belirtiliyor.

Bir diğer önemli iddia da telefonun fiyatı hakkında. Aynı kaynaklar iPhone 9 fiyatının 3000 CNY (yaklaşık olarak 432 dolar) olacağını söylüyor.

Hatırlanacağı üzere iPhone SE 399 dolarlık bir etiketle satışa sunulmuştu. Dolayısıyla iPhone 9’un da 450 dolar civarında bir etikete sahip olması makul karşılanabilir.

Öte yandan telefonun özellikleri hala kesinleşmiş değil. Fakat genel kanı Apple’ın iPhone 9 modelinde A13 Bionic yonga setini kullanacağı yönünde. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Ayhan Pasha
Vergilerle 500 dolar olur ülkemize girişi 1.838 tl yani 4.700 4.800 civarı olur
Cevapla
Misafir
Vergiler ile 5000 e gelir demek istiyor
Cevapla
Misafir
Yani türkiyede 5.000 tl
Cevapla
ahbemesudum
İroni yapıyor arkadaş
Mesut Emre
450 USD 5000 TL değil 2600 TL civarı ediyor senin hesaplaman da bı yanlışlık var gibi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.