Mobil

iPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

Apple’ın ülkemizde peynir ekmek gibi satan güncel iPhone modelleri yakın zamanda yüzde 50 ucuzlayacak. Alacak olanlar beklesin! İşte detaylar.

iPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

Akıllı telefon pazarındaki lider isimlerden biri olan Apple, önümüzdeki süreçte yeni iPhone modellerini tanıtacak. Büyük bir aksilik olmazsa yeni iPhone modellerinin Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Eylül tarihinde tanıtılacak olan iPhone 15’ler çıkana kadar en güncel iPhone modelleri ise iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max.

Hali hazırda iPhone 14’ün ülkemizdeki başlangıç fiyatı 32 bin TL seviyelerinde. iPhone 14 Pro almak istediğinizde ise ödemeniz gereken tutar 42 bin TL’yi buluyor. Peki önümüzdeki süreçte bu fiyatlar nasıl şekillenecek? Lafı uzatmadan müjdeyi verelim. iPhone modellerinin ülkemizdeki fiyatı yüzde 50 düşecek!

iPhone alacaklar sakın almayın! Türkiye fiyatı yüzde 50 düşecek işte tarih!

Bilindiği üzere mevcut Cumhurbaşkanı’nın en büyük seçim vaatlerinden bir tanesi de üniversiteli gençlere bir defaya mahsus olmak üzere akıllı telefon ve bilgisayarı vergisiz bir şekilde satın alma hakkı verecek olmasıydı.

Hali hazırda bir iPhone modelinde vergileri çıkardığınız zaman ücreti neredeyse yarı yarıya düşüyor. Bunu biz söylemiyoruz. Direkt olarak Apple’ın sitesinde satın alma kısmına girdiğiniz zaman vergiler hariç fiyatın, satış fiyatının neredeyse yarısı olduğunu görebiliyorsunuz.

Muhtemelen 2 hafta gerçekleşecek olan 2. Tur seçimlerinden sonra, okulların açılmasına yakın bir zamanda bu vaat yerine getirilecektir. O dönemde yeni çıkan iPhone modelini yarı fiyatına almak da mümkün olacak.

Yorumlar
Laz Ziya
KEMAL KILIÇDAROĞLU kazandığında, gençlere vaadler çok daha fazla... Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV alınmayacak. Bakın altını çiziyorum, sıfır ÖTV. Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında da ÖTV sıfırlanacak, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak... Daha fazlası linkte https://chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglundan-genclere-6-vaat
Cevapla
Bay kemal terör destekcisidir
İsmin gibi o adam nah yapar
süleyman
bugünden bildiriyorum %10 zam geldi al sana %50 indirim
Cevapla
Omer
Bayağı tarih vermişsiniz
Cevapla
Last
Bunu oy toplamak için yapan kişi
Cevapla
Last
%50 indirim Faiz ve vergi %300 yükseldi diye birşey çıkacak sonra girecekler. Sanki o fiyattan sunacaklar. Devlet başkan aynı fiyata sokar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.