iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber

Apple geçtiğimiz hafta başlattığı satın alımlara kısıtlama uygulamasını kaldırdı. Artık dilediğiniz kadar iPhone satın alabilirsiniz. İşte konu hakkındaki detaylar.

iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber

Apple geçtiğimiz hafta ilginç bir karara imza atmıştı. Koronavirüs salgını nedeniyle üretim bandı tarafında sorunlar yaşayan Cupertino merkezli şirket pek çok üründe satın alımlara kısıtlama getirilmişti.

Bu kısıtlama çerçevesinde bir müşteri iki adetten daha fazla iPhone satın alamıyordu. Neyse ki Apple’ın bu tutumu çok uzun sürmedi.

iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber

Hali hazırda 2 adetin üzerinde iPhone almayı düşünüyorsanız artık bu durumun önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Çünkü Apple iPhone alımlarına getirdiği adet kısıtlamasını geçtiğimiz gün itibariyle kaldırdı.

iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber - Resim : 1iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber - Resim : 2

Muhtemelen bu haber pek çok kişi için önemli değil. Zira en ucuz iPhone modeli olan iPhone 11 bile ülkemizde 7500 TL civarında fiyatlara satılıyor. Şu küresel kriz anında kalkıp da bir kişinin 3 iPhone11 satın alıp, 22.500TL vermesi çok da mantıklı durmuyor.

Öte yandan bazı iPad ve MacBook modellerinde kısıtlama hala devam ediyor. Yani belli bir adetin üzerinde almak istediğiniz zaman online mağaza buna izin vermiyor.

Hali hazırda Apple dünya genelindeki pek çok mağazasını kapalı tutmaya devam ediyor.

Tayvan, Çin ve Hong Kong dışındaki Apple Store mağazaları bir süredir kapalı. Görünen o ki hayli uzun bir süre daha kapalı kalmaya devam edecek. Çünkü mevcut şartlar çerçevesinde koronavirüs salgınının öyle kısa bir süre içerisinde sona ereceği düşünülmüyor.