Mobil

iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber

Apple geçtiğimiz hafta başlattığı satın alımlara kısıtlama uygulamasını kaldırdı. Artık dilediğiniz kadar iPhone satın alabilirsiniz. İşte konu hakkındaki detaylar.

iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber

Apple geçtiğimiz hafta ilginç bir karara imza atmıştı. Koronavirüs salgını nedeniyle üretim bandı tarafında sorunlar yaşayan Cupertino merkezli şirket pek çok üründe satın alımlara kısıtlama getirilmişti.

Bu kısıtlama çerçevesinde bir müşteri iki adetten daha fazla iPhone satın alamıyordu. Neyse ki Apple’ın bu tutumu çok uzun sürmedi.

iPhone almayı düşünenlere sevindirici haber

Hali hazırda 2 adetin üzerinde iPhone almayı düşünüyorsanız artık bu durumun önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Çünkü Apple iPhone alımlarına getirdiği adet kısıtlamasını geçtiğimiz gün itibariyle kaldırdı.

Muhtemelen bu haber pek çok kişi için önemli değil. Zira en ucuz iPhone modeli olan iPhone 11 bile ülkemizde 7500 TL civarında fiyatlara satılıyor. Şu küresel kriz anında kalkıp da bir kişinin 3 iPhone11 satın alıp, 22.500TL vermesi çok da mantıklı durmuyor.

Öte yandan bazı iPad ve MacBook modellerinde kısıtlama hala devam ediyor. Yani belli bir adetin üzerinde almak istediğiniz zaman online mağaza buna izin vermiyor.

Hali hazırda Apple dünya genelindeki pek çok mağazasını kapalı tutmaya devam ediyor.

Tayvan, Çin ve Hong Kong dışındaki Apple Store mağazaları bir süredir kapalı. Görünen o ki hayli uzun bir süre daha kapalı kalmaya devam edecek. Çünkü mevcut şartlar çerçevesinde koronavirüs salgınının öyle kısa bir süre içerisinde sona ereceği düşünülmüyor.

Yorumlar
Atmaca
Bu ülkede her kes fakir değil ben 4tane alırım yaşım müsait
Cevapla
Mert
Milletin şu haline bak ya, biri 3 biri 5 alırım diyor,siz anca kapitalistlerin cüzdanını şişire durun kriz kapıda, dünya küresel bir yokoluşun eşiğinde hava atarak aldığınız o pahalı cihazlarınız bakalım sizi kurtacakmı, bu tezgahı kurgulayan kapitalistlerin ekmeğine yağ sürün onlarda bizim üzerimizde plan yapa dursun, uyanın
Cevapla
Anonim
Adamlar sadece haber yapıyor sana git al demiyor
Selçuk
Bankada 3 kilo versene iphoncu
Cevapla
Memet
Vay be hemen gidip alayım 3 yü yada 4 veya 5 tane alayım
Cevapla
Hassan
Ailecek almayı düşünüyorduk bu haber gerçekten çok sevindirici. Çok mutluyum çoook!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.