LG için bir devrin sonu! İşte LG G9 özellikleri ve fiyatı!

Akıllı telefon pazarının köklü isimlerinden biri olan LG hayli radikal bir karara imza attı. İşte LG G9 hakkındaki ilk detaylar.

LG için bir devrin sonu! İşte LG G9 özellikleri ve fiyatı!

Çok değil birkaç sene öncesine kadar hem dünya, hem de Türkiye pazarında zirveye oynayan LG, şu aralar adeta kabuğuna çekilmiş durumda. Çinli üreticilerin global pazara açılmaları sonrasında en çok kayıp yaşayan üreticilerden biri olan LG, önümüzdeki dönemde hayli radikal kararlar alacak gibi görünüyor.

LG için bir devrin sonu! İşte LG G9 özellikleri!

Akıllı telefon sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere LG her sene düzenli olarak iki üst segment model çıkarıyordu. Bunlardan birisi G, diğeri ise V serisinin devamıydı. Lakin sızdırılan son bilgilere göre artık G modelleri orta segmente hitap eden bir serinin üyeleri olacaklar.

LG için bir devrin sonu! İşte LG G9 özellikleri ve fiyatı! - Resim : 1

Bunun ilk adımı da LG G9 ile birlikte atılacak. Güney Kore kaynaklı raporlara göre LG G9 gücünü Qualcomm’un yeni orta seviye yonga seti Snapdragon 765G’ten alacak. 1080p çözünürlüğünde 6.7 inçlik bir ekranla gelmesi beklenen telefon 5G teknolojisini de destekleyecek.

4000 mAh kapasitesinde ortalamanın üzerinde bir bataryadan beslenecek olan modelin Mart ayının sonlarına doğru satışa sunulması bekleniyor. Aynı kaynak LG G9 fiyatı hakkında da bazı bilgiler içeriyor. Buna göre LG’nin orta segmentteki yeni modeli yaklaşık olarak 700 dolar gibi bir etikete sahip olacak.

Görünen o ki LG G9 ile birlikte bir devir sona erecek. Şimdiye kadar hep amiral gemisi sınıfında karşımıza çıkan G serisi artık orta segmentte şansını deneyecek.