Mobil

iPhone, Canon ve Nikon'u solladı!

iPhone, Flickr üzerinde Canon ve Nikon'u sollayarak tekrardan en popüler kamera unvanını sahip oldu.

iPhone, Canon ve Nikon'u solladı!

Fotoğrafçıların vazgeçilmez platformu olan Flickr, bugün 2017 yılına ait istatistiklerini paylaştı. Geçtiğimiz yıl en popüler kamera unvanını kaybeden Apple, bu yıl o unvanı Canon ve Nikon'a fark atarak tekrar eline aldı.

Açıklanan rakamlara göre; Flickr üzerinde yer alan fotoğrafların %54'ü çok ciddi bir oranı iPhone ile çekiliyor. İşi fotoğraf olan Canon %23 ve Nikon ise %18'lik kullanım oranı ile iPhone'un gerisinde kaldı.

2015 yılında Flickr'a yüklenen fotoğrafların %42'si iPhone ile çekilmişti. Bu oranın %54'e çıkmasında şüphesiz ki iPhone 7 Plus ile gelen portre modu büyük rol oynuyor. Ancak 2017'de Flickr'da en çok kullanılan iPhone modellerinin; iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 5s olduğunu belirtelim.

Son olarak Flickr'a yüklenen fotoğrafların %50'sinin akıllı telefonlar %33'ünün ise DSLR fotoğraf makineleri ile çekildiğini belirtelim.

Yorumlar
Sait
Yahu biri telefon diğeri fotoğraf makinasi kıyas kabül etmemeli bence
Cevapla
Nane
Filckr mı kaldı allasen profesyoneller instagramda artık Appleda bunu kullanıp reklam yapıyor saçma sapan. Playstationı salladı diye de haber yapın daha çok satıyor ya. Ha bmwyide salladı daha fazla adet satıyo sonuçta... Salak salak işler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.