Mobil

Huawei P11 iPhone X'e benzeyebilir

Huawei, sıradaki amiral gemisi akıllı telefonu Huawei P11'in tasarımını iPhone X'e benzetebilir.

Huawei P11 iPhone X'e benzeyebilir

Bazıları beğenmese de, iPhone X'in tasarımında belirleyici özelliği olarak bir garip çentik mevcut. Her halükarda, bu çentiğin gelecekteki iPhone'larda bulunup bulunmayacağı tartışmalı bir özellik diyebilirz.

Geçmişte birçok kez olduğu gibi, Apple ve Android akıllı telefon pazarında tasarım özellikleri veya teknolojileri birbirinden ödünç alınmaktadır. Açıkçası, bu hiç de fena değil. Çünkü yeni bir amiral gemisi satın aldığımızda hepimiz en iyiyi istiyoruz.

Huawei, aynı zamanda Android destekli Essential Phone bir parçası olan tartışmalı çentik tasarım özelliğini almak ve muhtemelen yaklaşan amiral gemilerinden olan P11’e eklemek istiyor gibi görünüyor. XDA-Developers resmi Huawei yazılım dosyalarında "RoundCornerDisplay"i tanımlayan bir yapılandırma dosyasında bu konuda kanıt bulduklarını bildirdi.

Dahası, bir yapılandırma dosyası özeldir ve sistem oluşturma özelliklerinden birine "çentik" adı verilmiş. Yayınlanan görüntü, bellenim dosyalarında bulunan kaplama görüntüsünden yeniden oluşturulmuş.

Bilgileri doğrulamak için kullanılan diğer ayrıntılar arasında Huawei P11'in ekranının çözünürlüğü yer alıyor. Rapora göre, telefonda 2160 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 6.01 inç ekran var ancak, açılış animasyonu telefonun 2244 x 1080 çözünürlükte kullandığını gösteriyor. Çözünürlükteki bu belirli tutarsızlık, tasarım değişikliğine, yani çentik noktasına işaret ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.