iPhone FE Türkiye fiyatı ortaya çıktı! Herkes iPhone’a geçsin!

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple, uygun fiyattan satışa sunacağı FE modeli ile gündemde. Peki iPhone FE Türkiye fiyatı ne kadar olacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iPhone FE Türkiye fiyatı ortaya çıktı! Herkes iPhone’a geçsin!

Apple, gelir düzeyi düşük olan ülkeler için kolları sıvadı. SE serisini sonlandırmayı düşünen şirket yeni bir ucuz seri getirmeyi planlıyor; FE!

Cupertino merkezli akıllı telefon devi Apple, şu sıralar yeni iPhone modellerine yoğunlaşmış durumda. Bilindiği üzere Apple önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 15 serisini tanıtacak. Muhtemelen bu etkinlikte iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max tanıtılacak. Lakin Apple’ın bu etkinlik öncesinde önemli planları bulunuyor.

Apple’a  yakın isimlerden biri olan Ming Chi Kuo, Cupertino merkezli şirketin Mart ayı gibi uygun fiyatlı yeni bir model tanıtmayı planladığını açıkladı. Bu model yeni bir SE cihazı olmayacak. Çünkü Apple SE serisini klasik tasarım çizgisi ile sonlandırdı. Yeni tasarım çizgisi için yeni bir model gelecek. Bu model küresel pazarda iPhone FE ismiyle satışa sunulacak. En azından Kuo’nun aktardıkları bu şekilde.

iPhone FE Türkiye fiyatı ortaya çıktı! Herkes iPhone’a geçsin!

Peki, gelelim haberin bizi ilgilendiren kısmına. iPhone FE Türkiye fiyatı kaç TL olacak? Apple burada strateji değiştirerek farklı bir satış metodu izleyecek. FE modeli en güncel çip yerine A14 ile güçlendirilecek. Yani iki nesil eski bir yonga kullanılacak. Lakin A14 bile günümüzdeki pek çok modelden üstün bir yonga. Dolayısıyla güç tarafında sıkıntı çıkmayacaktır.

Tek bir ana kamera ile gelecek olan modelde FaceID yerine maliyeti daha düşük olan TouchID kullanılacak ve bu modül yan tarafta yer alan power (güç) butonunun üzerine yerleştirilecek.

Telefonun fiyatının ise 500 dolar civarında olması bekleniyor. Bu da Türkiye fiyatının takribi olarak 15 bin TL civarında olacağını gösteriyor. Android tarafındaki orta segment modellerin bile artık 15 bin TL kalibresinde satışa sunulduğunu hesaba katarsak iPhone FE için belirtilen etiketin hayli makul olduğunu söyleyebiliriz.