Xiaomi resti çekti; 2000 TL’ye yepyeni akıllı telefon! Daha ucuzunu yapan varsa buyursun!

Akıllı telefon pazarındaki iddialı isimlerden biri olan Xiaomi, rakipleriyle arasındaki farkı açmak için gemileri yaktı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi resti çekti; 2000 TL’ye yepyeni akıllı telefon! Daha ucuzunu yapan varsa buyursun!

Teknoloji sektöründeki rekabet gün geçtikçe daha acımasız bir hal alıyor. Elbette bu durum en çok biz tüketicilerin işine geliyor. Hali hazırda Android tarafında her bütçeye uygun bir telefon bulmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de kamera özelliklerini çok önemsemiyorsanız 5000 TL civarına yeni çıkmış bir telefonu satın almanız mümkün.

Fakat yakında 5000 TL değil 2000 TL’ye bir cihaz almamız da mümkün olacak. Çünkü Xiaomi en çok telefon satan marka unvanını ele geçirmek için gemileri yakmış durumda.

Xiaomi resti çekti; 2000 TL’ye yepyeni akıllı telefon! Daha ucuzunu yapan varsa buyursun!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde en çok telefon satan markalar açıklanmıştı. Xiaomi bu sıralamada Apple’ın ardından 3. sırada yer alıyordu. Fakat Xiaomi 2023’teki hamleleriyle tamamen farklı bir kimlikte karşımıza çıkacak.

Hindistan kaynaklı son sızıntılara göre Xiaomi yeni bir model üzerinde çalışıyor. Giriş segmentine hitap edecek bu modelin fiyatı ise 70 dolar olarak belirlenmiş durumda. Evet yanlış okumadınız. Yalnızca 70 dolar. Peki 70 dolarlık bu telefon kullanıcılara neler sunacak?

Unisoc tarafından geliştirilmiş 12nm’lik bir yonga setiyle gelecek olan cihazda 2GB RAM bulunacak. MicroSD kart desteğinin de yer alacağı modelin dahili depolama alanı ise 32GB olacak. Damla çentik tasarımıyla gelecek olan modelde IPS LCD bir panel kullanılacak. 4000 mAh’lık ortalama bir bataryadan beslenecek olan modelde hızlı şarj desteği ise bulunmayacak.

İlk olarak Hindistan pazarında satışa sunulacak olan modelin, arz-talep doğrultusunda Türkiye ve Avrupa pazarında da satışa çıkması ön görülüyor. Eğer bu telefon ülkemizde satışa sunulursa fiyatı vergiler dahil 2000 TL civarında olacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.