iPhone kullanıcıları dikkat! Telefonunuz bozulursa elinizde kalabilir!

Akıllı telefon pazarında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Apple’ın parça sıkıntısı yaşadığı ortaya çıktı! Eğer kullandığınız iPhone bozulursa tamiri mümkün olmayabilir.

iPhone kullanıcıları dikkat! Telefonunuz bozulursa elinizde kalabilir!

Çin’den tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını şüphesiz en çok da Apple’ı etkiledi. Cupertino merkezli şirket, geliştirdiği pek çok cihazın seri üretimini Çin’de gerçekleştiriyordu. Dahası, Apple’ın yedek parça üretimi için anlaştığı şirketler de Çin merkezliydi.

Hal böyle olunca Apple ister istemez parça sıkıntısı çekmeye başladı. Bloomberg kaynaklı bir habere göre Cupertino merkezli teknoloji devi çalışanlarına yedek parça eksikliği konusunda bilgi verdi.

Ayrıca ismi açıklanmayan bir Apple teknisyeni de ağır hasar görmüş iPhone modellerinin onarımının mevcut şartlarda mümkün olmadığını ve bu cihazların tamir süresinin 4 haftaya kadar uzayabileceğini söyledi.

Görünen o ki önümüzdeki dönemde hasar gören bir iPhone’u Apple yetkili servislerinde tamir ettirmek için uzun süreler beklemek gerekecek.

iPhone kullanıcıları dikkat! Telefonunuz bozulursa elinizde kalabilir! - Resim : 1iPhone kullanıcıları dikkat! Telefonunuz bozulursa elinizde kalabilir! - Resim : 2

Eğer cihazınız garanti altındaysa, yani garantisi devam ediyorsa Apple servisi tek seçeneğiniz olacağından sıkıntı çekmeniz mümkün görünüyor. Zira önümüzdeki günlerde Apple’ın parça sıkıntısı iyiden iyiye artabilir.

Elbette cihazınızı farklı teknik servislerde, yan sanayi olarak nitelendirilen Apple lisansı olmayan parçalarla çalışır hale getirtmeniz mümkün. Fakat bu sefer de cihazınız garanti dışı kalacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse, iPhone kullanıcılarının şu aralar telefonlarına çok daha dikkatli ve nazik davranmaları gerekiyor. Yoksa uzun bir süre servis yolu gözleyebilirler.