iPhone şarj sorunu ortadan kaldırılacak!

iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde yaşanan şarj sorununa Apple'dan çözüm!

iPhone şarj sorunu ortadan kaldırılacak!

Yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde genelde bazı sorunlar da ortaya çıkabilir. Bunlardan birisi de Apple'ın yeni nesil akıllı telefonlarında ortaya çıktı.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde yaşanan soruna göre telefonların ekranı uyandırılmadan şarj olmuyor. Yani telefonu şarj etmek için ekranı açmak gerekiyor. Garip hata ile ilgili dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar da isyan etmeye başladı.

Kullanıcıların sesini duyan Apple, bu sorunu ortadan kaldırmak adına çalışmalarına başlamış durumda. Gelen haberlere göre iOS 12.1 Beta 2 sürümü bu sorunu çözüyor.

iPhone şarj sorunu ortadan kaldırılacak!

iPhone şarj sorunu ortadan kaldırılacak! - Resim : 1

Yani artık cihaz sahipleri telefonlarını şarja taktıktan sonra tekrardan şarj olup olmadığına bakmak zorunda kalmayacaklar.

Bu tür yazılımsal sorunlarla Apple sık sık gündeme gelebiliyor. Bu sorunları her ne kadar hızlı aşsalar dahi, yine de bu problemlerin sıklığı kullanıcıların gözüne batmakta. Özellikle ülkemizde bu kadar pahalıya satılacak olan bir telefon da, bu tarz sorunların yaşanması açıkçası kullanıcıların gözünü korkutuyor.

Büyük ihtimalle güncelleme genel kitleye ilerleyen haftalarda gelecek. Güncellemenin yayınlanması ile beraber iPhone Xs ve Xs Max kullanıcıları artık rahat bir nefes almış olacak.