Mobil

iPhone SE 2 çalışırken görüntülendi (Video)

Apple'ın Haziran ayında düzenleyeceği etkinlikte tanıtması beklenen iPhone SE 2 modeli çalışırken videoda görüntülendi. iPhone SE 2 tasarımı ile isminden çokça söz ettirecek.

iPhone SE 2 çalışırken görüntülendi (Video)

Apple, özellikle Çin pazarını hedef almak için geçtiğimiz yıllarda 4 inç iPhone SE modeli ile karşımıza çıkmıştı. Dönemin en güçlü kompakt telefonu olan iPhone SE, iPhone 6s'in özelliklerinin kırpılmış haliydi. Uzun zamandır SE serisini yenilemeyen Apple'ın, WWDC 18 etkinliğinde sessizliğini bozacağı söyleniyor.

Bugün ise iPhone SE 2 olarak isimlendirilen telefon çalışır vaziyette videoda ortaya çıktı. Tasarımsal açıdan iPhone SE ve iPhone X karışımı olan bu telefonun, sahte olma olasılığı çok yüksek görünüyor.

Özellikle arka bölümde çift kamera kurulumunun yer alması, iPhone SE'nin çıkış amacına ters düşüyor. Fiyat açısından uygun olması gereken iPhone SE 2'nin, bu yüzden tek kamera ile geleceği düşünülüyor.

Ayrıca videoda ekranın OLED olduğu seziliyor. Ancak yine fiyatı düşük tutmak yerine iPhone SE 2'de LCD ekranın tercih edileceğini belirtelim.

Yorumlar
Burak
Telefonun "SE" yakıştırması için çok büyük olduğunu da ekleyeyim.
Cevapla
Burak
Hemen de inanmışsınız yahu! :D iPhone SE var olan iOS sürümlerinden biriyle gelecek ve var olan hiçbir iOS sürümünde çift tıklamayla açılma özelliği yok. Hadi diyelim kendine has bir iOS sürümüyle gelecek; iOS işletim sisteminde çift tıklamadan çok daha işlevsel ve daha pil dostu bir özellik bulunuyor zaten. Telefonun ekranına baktığında ekranın açılmasından bahsediyorum. Böyle bir telefonu hiç göremeye bile biliriz.
Cevapla
Maniklikedi
Lan nasıl sahte olabilir bu basbayağı iPhone 😳
Cevapla
Mehmetşah
Çentik sıkıntı ayrıca neden çift kamera koymuyor. O da sıkıntı. Bakalım nasıl verecek telefonu apple
Cevapla
Ömer
Dostum körsün galiba açıklama okumuyorsun belli ki okumasan bile video da görebilirsin çift kamera var
Ömer
Çentik olduğu müddetçe satış yerlerde sürünecek ve x model gibi bir yıl geçmeden üretimden kaldırılır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.