Mobil

iPhone SE 2 hakkında yeni bilgiler geldi

Apple'ın bu yıl tanıtması beklenen küçük ve uygun fiyatlı telefon modeli iPhone SE 2'nin Çin dışında bir ülkede üretileceği iddia edildi.

iPhone SE 2 ile ilgili detaylar belli oluyor

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen iPhone SE 2, hala gizemini korumaya devam ediyor. Hakkında resmi bir açıklama yapılmayan cihaz hakkında bildiğimiz şeyler sızıntılara ve söylentilere dayanıyor. iPhone SE 2 ile ilgili söylentiler gelmeye devam ediyor ve son iddialara göre cihaz, Hindistan'da üretilecek.

iPhone telefonlarının üretiminin çoğu Çin'de yerli üretici Foxconn tarafından yapıldığı için bu iddia biraz garip görünüyor. Apple geçen yıl  iPhone SE modelininin üretiminin bir kısmını yüksek ithalat vergileri nedeniyle Hindistan’a kaydırmıştı. Bu nedenle iPhone SE 2’nin orada üretilecek olması çok da şaşırtıcı olmayabilir.

iPhone SE 2 hakkında yeni bilgiler geldi - Resim : 1

Bununla birlikte, Hindistan merkezli üretim süreci daha mantıklı olabilir. Uygun fiyatlı Android GO cihazlarının satıldığı en kalabalık ikinci ülke olan Hindistan’da akıllı telefon pazarı yeni gelişmeye başladı. Dahası, veriler dokuz Hintlinin sadece ikisinin  akıllı telefona sahip olduğunu gösteriyor. Apple, Hindistan pazarında lider olmayı planlıyorsa, iPhone SE 2'yi orada üretmek iyi bir hamle olacaktır.

Apple, 27 Mart 2018 tarihinde eğitim odaklı bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte  yeni ve uygun fiyatlı bir iPad modelini tanıtacağı düşünülüyor. Yeni iPad modellerinde iPhone X tasarım dilini kullanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yukarıda bilgilerini verdiğimiz iPhone SE 2 modelinin de bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor. 

iPhone Xs gelebilir

Apple, her yıl yaptığı gibi bu yıl da Eylül ayında yeni telefonlarını tanıtacak. Tahminler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da üç farklı modelin duyurulacağı yönünde. Bu üç model de iPhone X özelliklerine sahip olabilir. Apple analisti Ming-Chi-Kuo'ya göre, 5.8 inç iPhone Xs'de kenardan kenara ekran, TrueDepth Camera ve Face ID özellikleri yer alacak. 6.5 inç iPhone Xs Plus ve 6.1 inç iPhone 9, bu modelin yanında tanıtılacak. Elbette tüm bunların birer iddia olduğunu ve kesin bilgi olmadıklarını belirtelim. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.