Mobil

iPhone SE 2'nin tahmini fiyatı belli oldu

Apple'ın kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen yeni uygun fiyatlı cep telefonu modeli iPhone SE 2'nin tahmini fiyatı ortaya çıktı.


Teknoloji firması Apple'ın 4-8 Haziran 2018 tarihlerinde ABD'nin San Jose şehrinde düzenleyeceği WWDC etkinliğinde tanıtması beklenen yeni uygun fiyatlı akıllı cep telefonu modeli iPhone SE 2 ile ilgili dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak ortaya atılan iddiaya göre telefonun fiyatı da belli oldu.

İlk olarak 2016 yılında tanıtılan ve uygun fiyatı ile dikkat çeken iPhone SE modeli küçük bir ekranı ve diğer modellere göre daha düşük donanıma sahipti. Halen satışta olan bu model özellikle iPhone sahibi olmak isteyen ancak diğer modellere bütçesi yetmeyen kullanıcılarla donanım özelliklerinin çok da önemli olmadığı kişilere hitap ediyordu. Telefonun bugünlerde Türkiye fiyatının 1799 TL civarında olduğunu da belirtelim.

Bir süredir bu modelin güncelleneceği bilgisi internette dolaşıyordu. iPhone SE 2 adı verilen yeni model, önceki sürümün güncellenmiş ve donanım özellikleri geliştirilmiş bir versiyonu olacak. iPhone X modelindeki gibi çentiği olacağı iddia edilen telefonun fiyatı ise bu sefer çok da uygun olmayacak gibi görünüyor.


iPhone SE 2 fiyatı ne olacak?

Sızan bilgilere göre yeni modelde iPhone X gibi bir tasarım olacak. Ancak Face ID ve TrueDepth kamera gibi teknolojiler yer almayacak. iPhone SE modelinin başlangıç fiyatı 399 dolar olduğu düşünülürse iPhone SE 2'nin fiyatının en az bu rakamda olması bekleniyor. Hatta iddialara göre bu rakamın biraz daha artırılıp 499 dolar olması da mümkün. Şimdilik tüm bu öngörülerin iddia olduğunu ve detayların yarın başlayacak olan WWDC etkinliğinde ortaya çıkacağını belirtelim.

Yorumlar
Misafir
Fiyat uygun olmayacaksa gereksiz
Cevapla
Sanane
İyice saçmalamışlar artık bune
Cevapla
Yorumcu
Mükemmel anlatmaya gerek yok görüyorsunuz pırıl pırıl teknoloji çentikli mentikli görüyorsunuz hala samsung gibi ekran yapamiyorlar görüyorsunuz çentikli müüüüüükeeeemmeeeeeel.😁
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.