Mobil

iPhone SE 2'yi bekleyenlere kötü haber!

Apple iPhone SE 2'yi bekleyendiği gibi tanıtacak mı?


Apple’ın iPhone SE modeli yakında iki yaşında olacak ve hala oldukça popüler bir akıllı telefon. 4 inç ekrana sahip iPhone SE, özellik ve fiyat olarak da ilgi çekici.

Son zamanlarda, büyük ekran sevmeyen kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için 2018 yılının ortalarından piyasaya sürülmesi beklenen ve iPhone SE 2 olarak adlandırılan yeni nesil iPhone SE hakkında söylentiler duyduk. Ancak, yeni bir raporda Apple'ın bir iPhone SE 2 üzerinde çalışamayabileceği veya en azından henüz olmadığı iddia edildi.

MacRumors'a göre, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın bu yılın ilk yarısında yeni bir iPhone modeli geliştirmek için yeterli yedek kaynağa sahip olma ihtimali düşük. Görünüşe göre Apple, 2018 sonbaharında tanıtacağı iPhone ürün serisini zamanında piyasaya sürüldüğünden emin olmak istiyor. 

Geçen yıl Apple, aynı gün iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X'i duyurdu ancak bunları aynı anda başlatamadı. İPhone X, iPhone 8 serisinden 6 hafta sonra piyasaya çıktı. Bu nedenle Apple, bu hatayı tekrar etmemek için tüm kaynaklarını kullanmak isteyecektir.

Eğer yeni nesil bir iPhone SE gelirse de, Ming-Chi Kuo çok fazla yenilik getirmesini beklemiyor. Telefon, orijinal iPhone SE'ye kıyasla daha güçlü bir işlemciye sahip olsa da (muhtemelen iPhone 7 serisinde bulunan Apple A10 Fusion) Face ID veya kablosuz şarj gibi özellikler sunmayabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.