Mobil

iPhone SE 4. nesil özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın merakla beklenen yeni fiyat performans iPhone modeli 4. Nesil iPhone SE’nin özelliklerine ilişkin sızıntılar gelmeye devam ediyor.

iPhone SE 4. nesil özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Akıllı telefon dünyasının tartışmasız bir numaralı ismi olan Apple, her ne kadar üst segmente hitap eden bir marka olsa da, şirket zaman zaman satışa sunduğu iPhone SE modelleriyle daha düşük bütçeli akıllı telefon meraklılarına yönelik hamle yapmayı da sürdürüyor.

İlk defa 2016 yılında piyasaya sürdüğü iPhone SE modeliyle dikkatleri üzerine toplayan Amerikalı teknoloji devi, sonraki süreçte bu seriye 2 yeni model daha eklemiş ve genelde bu telefonlarda daha eski teknolojiler kullanmasıyla eleştirilmişti. Özellikle tasarım anlamında artık çok eskidiği yönünde eleştirilere muhatap kalan 3. Nesil iPhone SE’den sonra radikal bir adım atması beklenen Apple, söz konusu adımı önümüzdeki sene atabilir.

iPhone SE 4. nesil özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Şirkete yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre iPhone SE 4. Nesil önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtılacak. Yeni telefonun tasarım anlamında oldukça önemli bir dönüm noktası olması beklenirken, son sızıntılara göre iPhone SE 4. Nesil iPhone XR’ı andıracak. Bunun anlamı, telefon üst kısmında geniş bir çentik içermesi yanında Touch ID içerek home tuşuna da veda edecek ve tıpkı abileri gibi Face ID’ye geçiş yapacak.

Tabi bu hamleyle birlikte 4. Nesile iPhone SE’nin daha yüksek ekran gövde oranına sahip olacağını belirtelim. 6,1 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde LCD ekran ile geleceği iddia edilen telefonun gücünü ise Apple A16 yonga setinden alacağını da belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.