Mobil

iPhone X, Android kullanıcılarını çalıyor

Apple iPhone X, Android kullanıcılarını cezbediyor gibi görünüyor.


Birkaç analiste göre iPhone X beklentilerin altında performans gösteriyor ancak, onuncu yıldönümü modelinin Çin'de sıcak kek gibi satış yaptığı ortaya çıkıyor. Bu ülkede daha çok Android kullanıcısı taraf değiştirmiş ve Apple ekosistemine katılmaya ikna olmuş gibi görünüyor.

Analist Morgan Stanley, iPhone X'in benimsenmesinin iPhone 8'den ve iPhone 8 Plus'dan daha iyi olduğunu söylüyor. Özellikle bu iki modelin satışlarının yıldönümü modelinin gelişinden önemli ölçüde etkilenmesi nedeniyle bu şaşırtıcı değil.

Daha da önemlisi, analist Katy Huberty, muhtemelen Face ID, Animoji ve OLED gibi özelliklerin bir sonucu olarak Android'den iOS'a geçiş oranının Ekim'de % 6.7'den iPhone X'un başlangıçından sonra % 9.2'ye yükseldiğini iddia ediyor. Ek veriler, Çin'de iPhone X'in benimsenmesinin iPhone 8 ve 8 Plus'tan daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca analist, iPhone X'i satın alan Çin'deki Apple kullanıcılarının yaklaşık yarısının iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'dan yükseltildiğini belirtti.

Analist’e göre, son 6 ayda Apple'ın dönemsel olarak aktif akıllı telefon pazar payı kazançları ortalama 1.4 baz puan vermişti. Bununla birlikte, kısmi iPhone X sevkiyat verileri içeren iki dört haftalık dönemlerde, paylaşım kazançları ortalama 87,1 baz puan sürüyor ve iPhone pazar payını yüzde 21,2'ye çıkarıyor.

iPhone X'in ilk satışları, sadece şu an üretim ile talebi hizalama sürecinde olan sınırlı tedarikten ciddi şekilde etkiliyor. Analistler, iPhone X'in Ocak ayı başında daha çok müşteriler tarafından kullanılmasını bekliyorlar.

Yorumlar
Parasız
Ülkemizde fiyatları ucuz olsada bizde alsak. Askeri ücret 1450 TL iPhone x 256gb 6689 TL. Yani kaç yi!da ödenir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.