Mobil

iPhone X ile yapılan ARKit tabanlı optik illüzyona göz atın!

İsveçli sanatçı Peter Norrby, The Parallax View adlı AR tabanlı bir uygulamayı App Store'da ücretsiz olarak sunmayı planlıyor.

iPhone X ile etkileyici optik illüzyon!

iOS 11 ile gelen ARKit, artırılmış gerçekliği milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısının kullanımına açarak iOS'u dünyanın en büyük AR platformu haline getirdi.

Apple, geliştiricilere ARKit 1.5 aracılığıyla dünyayla daha iyi entegre olan, daha da etkileyici AR deneyimleri oluşturma ve yeni nesil AR uygulamaları geliştirme imkanı sunuyor.

İsveçli sanatçı Peter Norrby, The Parallax View adlı AR tabanlı bir uygulamayı App Store'da ücretsiz olarak sunmayı planlıyor. Geçtiğimiz hafta sanatçı, Apple ARKit'i kullanarak oluşturduğu optik yanılsama biçimini gösteren bir örnek yayınladı.

iPhone X ile yapılan ARKit tabanlı optik illüzyona göz atın! - Resim : 1

Sanatçı, bir videoda illüzyonu gösteriyor ve  nasıl bir araya getirdiğini açıklıyor. Bu arada, yanılsama bir göz kapatıldığında daha iyi görünüyor.

Sanatçı bir diğer konuşmasında, The Parallax View'in şu anda Apple tarafından incelendiğini ve kaynak koduna sahip olmak isteyen herkesin kullanımına sunmayı planladığını söyledi.

Aşağıda yayınlanan videoyu inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.